Heliskiing neboli helikoptérové lyžování

Z vrtulníku sledujete okolní volné terény, které za malou chvíli budou jen a jen vaše. Všude kolem vás neupravený sníh a krásná, čistá příroda, kde můžete strávit třeba i Silvestr.

Nový styl lyžování

Přeložíte-li heliskiing do češtiny, dostanete poněkud neobvyklý výraz – helikoptérové lyžování. Ale není se čemu divit, protože heliskiing se může provozovat jen na takových místech, jako jsou netknuté pláně, kam nevedou žádné lanovky. Dostanete se tam jediným možným způsobem, a to vrtulníkem.

Adrealinový sport

Z vrtulníku sledujete okolní volné terény, které za malou chvíli budou jen a jen vaše. Všude kolem vás neupravený sníh a krásná, čistá příroda, kde můžete strávit třeba i Silvestr. Čekají vás několikakilometrové sjezdy, při kterých budete překonávat výškový rozdíl skoro až 2 500 metrů. Jedinou zápornou stranou heliskiingu je fakt, že tento zimní sport patří do skupiny těch nejdražších.

Jaká helikoptéra tolik lidí

K přepravě lyžařů se ve většině případech využívají menší vrtulníky mající vynikající manévrovací vlastnosti. Také počet lidí ve skupině se odvíjí od typu helikoptéry. Obvykle jich bývá pět až sedm, maximálně ale deset osob.

Bezpečnost zajištěna

Nutné je podotknout, že průvodce je při provozování heliskiingu velmi nezbytnou osobou. Vybírá lyžařům trasu, jelikož se vyzná v terénu a zároveň má přehled o aktuálních podmínkách v celé oblasti.

Právě průvodce rozhoduje, kudy se heliskiing pojede. Každý účastník výpravy dostane z bezpečnostních důvodů čip, který ho dokáže v případě jakékoliv nehody a ohrožení zdraví lokalizovat.

Nebezpečné skoky a adrenalinové oblouky

Nemusíte mít však vůbec strach z toho, že vás při heliskiing čekají jen strašlivé skalní průrvy, ledovcová pole s trhlinami, nebezpečné skoky a adrenalinové oblouky. I když takové možnosti u helikoptérového lyžování jsou. Ale jestli patříte mezi průměrné lyžaře, pak budete zdolávat mírné a široké svahy podobné modrým nebo červeným sjezdovkám u nás.

Netradiční sport

Je možné, že vás druh tohoto zimního sportu zaujal, ale pokud máte pocit, že finančně a i z hlediska vhodných lokalit funguje jen pro pár vyvolených lyžařů, tak se mýlíte. V České republice se s heliskiingem sice nesetkáte, ale pokud chcete tento sport vyzkoušet, máte na výběr několik míst v Alpách. Asi nejvhodnější podmínky pro heliskiing nabízí svahy na pomezí Švýcarska, Itálie a Francie.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id21916 (zdravotnimagazin.cz#5671)


Přidat komentář