Historie golfu

Golf vznikl pravděpodobně ve Skotsku ve 14.století, kdy lidé odpalovali kameny dřevěnými holemi na určená místa. První golfová pravidla byla ustanovena až v roce 1754 , kdy se golf začal objevovat v britských koloniích po celém světě.

Historie golfu

Golf vznikl pravděpodobně ve Skotsku ve 14.století, kdy lidé odpalovali kameny dřevěnými holemi na určená místa. První golfová pravidla byla ustanovena až v roce 1754 , kdy se golf začal objevovat v britských koloniích po celém světě. Prvním velkým turnajem, který se zapsal do podvědomí golfistů, byl British Open Championship v roce 1860. Od roku 1895 se v USA hraje Us Open, jedna z nejvýznamnějších golfových soutěží. Na začátku 20.století vznikla Professional Golfer's Associations (PGA), pod jejíž záštitou vznikl profesionální golf. Nejvýznamnější turnaje se hrají na čtyři kola, jedno kolo trvá celý den.

Zkrácená podoba hry

Golfová hřiště jsou buď devíti jamková, osmnácti jamková, nebo sedmadvaceti jamková a velmi často se na nich objevují přírodní překážky jako je voda, keře nebo jámy. Místo, kde se trénují dlouhé odpaly, se nazývá driving range.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id21891 (zdravotnimagazin.cz#5623)


Přidat komentář