Hokej

Pokud se hraje play off, což znamená, že musí být znám vítěz, prodlužuje se doba utkání o 10 minut čistého času s náhlým vítězstvím. V případě, že branka za tuto dobu nepadne, nastupují trestná střílení, která určí vítěze.

Počet hráčů

V hokeji hrají dvě družstva po pěti hráčích a jeden brankář.

Střídání

Hráči se mohou střídat buď během hry nebo při přerušení. Počet střídání není nijak omezen.

Doba utkání

Doba utkání v hokeji trvá 3 x 20 minut čistého času. Mezi jednotlivými třetinami jsou 15 – ti minutové přestávky. Po každé třetině si družstva mění strany.

Prodloužení

Pokud se hraje play off, což znamená, že musí být znám vítěz, prodlužuje se doba utkání o 10 minut čistého času s náhlým vítězstvím. V případě, že branka za tuto dobu nepadne, nastupují trestná střílení, která určí vítěze.

Hrací plocha

Hokej se hraje na bílém ledovém hřišti. Délka hřiště musí být minimálně 56 metrů a maximálně 61 metrů. Šířka hřiště je minimálně 26 metrů a maximálně 30 metrů. Rohy hokejového hřiště jsou zaobleny. Po celém obvodu jsou mantinely s ochranný sklem nebo hrazení.

Branky

Branky na hokej jsou umístěny uprostřed brankové čáry. Tyče jsou vysoké 1,22 metrů a vzdáleny od sebe 1,83 metrů. Každá branka musí být opatřena sítí a to z toho důvodu, aby se puk v ní zastavil.

Puk (kotouč)

Puk je vyroben z vulkanického kaučuku nebo jiného materiálu, který musí být schválen Mezinárodní federací ledního hokeje. Puk musí být vždy černé barvy. Průměr je 7,62 centimetrů, tloušťka 2,54 centimetrů a hmotnost se musí pohybovat mezi 156 až 170 gramy.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id22437 (zdravotnimagazin.cz#7072)


Přidat komentář