Hokejbal

Při hokejbale se vycházelo z toho, že téměř každý člen mužského pokolení má doma hokejku, ale ne každý to má blízko na ledovou plochu. Hraje se tedy na pevném podkladě a betonových hřišt je všude plno.

Hokejbal

Už název napovídá, že tento sport bude mít s hokejem něco společného. Má a nejsou to pouze detaily. Hokejbal vychází z hokeje, hráči mají identickou hokejku, střílejí góly do stejných branek a i v pravidlech je mnoho společného s ledovým předchůdcem.

Ač by k tomu podmínky mohly vybízet, hokejbal se téměř v ničem nepodobá pozemnímu hokeji.

Jediná podobnost je snad jen v tom, že se oba sporty neprovozují na ledě.

Vychází z hokeje

Při hokejbale se vycházelo z toho, že téměř každý člen mužského pokolení má doma hokejku, ale ne každý to má blízko na ledovou plochu. Hraje se tedy na pevném podkladě a betonových hřišt je všude plno. Z pochopitelných důvodů se v hokejbale nevyskytuje puk, ale ke hře se používá plastový míček.

Ani chráničů není zapotřebí tolik, protože při hokejbale nedosahují hráči takových rychlostí a nehrozí ani zranění pukem.

Povinná je však přilba a rukavice.

První myšlenka

Historie hokejbalu v Československu začíná v roce 1982 v Českých Budějovicích, kde pár nadšenců napadlo dát pouličním klání kluků mydlících hokej s tenisákem na každém volném prostranství řád a uspořádali první turnaj pro základní školy.

Ten měl neuvěřitelný úspěch a na základě tohoto poznatku se postupně rozšiřoval hokejbal i mezi dospělé a stále se dolaďovala pravidla. V roce 1990 vznikl hokejbalový svaz.

V roce 1993 je český svaz spoluzakladatelem Mezinárodní hokejbalová federace

A český reprezentační výběr patří do dneška k předním světovým týmům a potěšitelné je, že Česko dominuje i v mládežnických kategoriích.
Víte například, že v České republice patři mužskému hokejbalu, z hlediska počtu hráčů, pátá příčka v kategorii kolektivních sportů?

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id22854 (zdravotnimagazin.cz#8348)


Přidat komentář