Ice Diving

Milovníci potápění (Jak a kdy se stát potápěčem? Více v článku zde) se do vodních hloubek tak přestali vyrážet do příznivých klimatických podmínek a místo toho nechali vzniknout nové adrenalinové disciplíně -ice divingu.

Potápění

Proč si vlastně všichni myslí, že potápět se dá pouze se sluncem nad hlavou, v prohřáté vodě letní sezóny. Když je možné jezdit v létě na lyžích, proč by se naopak v zimě nedalo potápět?

Milovníci potápění (Jak a kdy se stát potápěčem? Více v článku zde) se do vodních hloubek tak přestali vyrážet do příznivých klimatických podmínek a místo toho nechali vzniknout nové adrenalinové disciplíně - ice divingu.

Zimní potápění

V zimních měsících bude potápění vypadat trochu jinak než na prosluněné pláži. Míst k potápění je opravdu dost - koukněte na přehled všech moří a oceánů. Především si musíte obstarat pořádnou sekyru nebo jiný přístroj na vytvoření díry v ledu. Ta by měla být notný kus od břehu a měla by mít zpevněné okraje.

Potápěč, ještě než se vrhne do ledové vody, by měl mít jištění v podobě lana uvázaného k pasu, přičemž na druhý konec by měl nad hladinou dohlížet jeho kolega, který s ním pomocí tohoto lana vede neustálou komunikaci.

Potápění v zimě

Stejně jako je dobrý spolehlivý návodčí nad ledem, je vhodné si pro zimní potápění sehnat partnera pod masu zmrzlé vody. Lze předpokládat, že ve dvou se to nejen lépe táhne, ale i hůře ztrácí orientace. Určitě není na škodu, absolvovat první ponory ice se zkušeným instruktorem.

Podmínky

Nejen, že to není na škodu, dokonce se to i vyžaduje, kromě věku 18 let musíte mít pro zimní potápění za sebou i specializovaný kurz, jinak můžete u vodní hladiny akorát vysedávat.

Důležité vybavení

Nejdůležitější pro zimní potápění je si pořídit takový neoprén, které výborně izoluje a především je suchý a teplý. Samozřejmostí je bezchybné a odolné vybavení, ať už se to týká dýchání ve vodě nebo orientace (hodinky, kompas).

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id22853 (zdravotnimagazin.cz#8338)


Přidat komentář