In-line brusle

Jízda na in-linech nezatěžuje klouby ani šlachy. Přitom při jízdě spálíte značné množství kalorií - asi 400kcal za hodinu. Pochopitelně záleží na vaší rychlosti, hmotnosti, kondici a přestávkách.

Jak si vybrat in-line brusle?

In-line brusle se dají pořídit v různých cenových relacích. Nejlevnější variantou jsou brusle kolem tisícovky, ovšem tyto brusel volte jen v případě, že si vyjedete jen jednou za čas. Máte-li jasno, že in-line brusle v létě téměř nesundáte, kupte si brusle kvalitní! Ceny se pohybují okolo 3500,- a výše.

Důležitost koleček na in-line bruslích

Kolečka jsou nejdůležitější částí in-line bruslí, jejich velikost a tvrdost volte volte podle stylu a častosti jízdy. Na hladkém asfaltu vám nejlépe pofrčí tvrdá kolečka. Měkká jsou sice pomalejší, dřív se opotřebují, ale zase dobře tlumí nerovnosti - jsou pohodlnější pro kondiční jízdu.

In-line brusle - chrániče

Používání chráničů nepodceňujte! Kupte si chrániče na lokty, kolena, zápěstí. Pořiďte si je hned i s bruslemi, budou se vám hodit při vašich prvních pokusech.

Trend

V začátcích si s oblečením hlavu nelamte. V každém případě volte věci s dlouhými rukávy i nohavicemi, které při pádu zabrání odřeninám. Nevadí ani volné kalhoty, chrániče dokáží kolena stáhnout. Hodit se vám bude určitě batoh, pokud se přesouváte ke stezce nebo parku "po svých". Po přezutí do něj dáte boty a máte po starostech.

In-line bruslení zpevňuje:

  • Jízda na in-linech nezatěžuje klouby ani šlachy. Přitom při jízdě spálíte značné množství kalorií - asi 400kcal za hodinu. Pochopitelně záleží na vaší rychlosti, hmotnosti, kondici a přestávkách:o)
  • Budete-li jezdit na in-linech alespoň dvakrát týdně, perfektně si zformujete hýždě, boky i nohy.
  • Na in-linech získáte díky aerobnímu pohybu kromě super postavy také výbornou fyzičku!

Výběr in-line bruslí

Můžete si vybrat z několika stylů bruslení: - kondiční - rychlostní - agresivní - skoky, triky, klouzání po zábradlí apod. - umělecké - terénní až sportovní hry

Kam si vyjet

Pro in-line bruslení volte terén, kde si v klidu zajezdíte a zároveň nezničíte kolečka. V některých městech objevíte cyklostezky (Brno, Poděbrady, Liberec, Praha, Zlín aj.), příležitostí pro vás mohou být některé parky nebo přímo určené skateparky, kde se dají trénovat přeskoky přes překážky, sjezd schodů, jumpy, výskoky na zídky i kousky na U-rampě.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id22560 (zdravotnimagazin.cz#7367)


Přidat komentář