In-line brusle a jejich bezpečnost

Zájem o bruslení „na suchu” všeobecně vzrůstá. S ním v jedné rovině také množství úrazů, které jsou mnohdy zbytečné, pokud bychom sobě a hlavně dětem pořídili potřebné chrániče.

Úrazy na in-linech

Zájem o bruslení „na suchu” všeobecně vzrůstá. S ním v jedné rovině také množství úrazů, které jsou mnohdy zbytečné, pokud bychom sobě a hlavně dětem pořídili potřebné chrániče. Zlomená ruka, naražená kostrč a úrazy páteře patří mezi nejčastější nebezpečí. Nemluvě o nešťastných pádech na hlavu. Proto bez chráničů loktů, dlaní, zápěstí, kolenou a hlavně - bez helmy - bychom brusle měli nechat mimo náš dosah.

Riskování se zdravím

Možná si říkáte, že je to zbytečnost, že zrovna Vám se to stát nemůže a padat přece umíte. Ale proč zbytečně riskovat? Přilba vám při nešikovném pádu může zachránit život, děti by si ji měly nasazovat automaticky, a to od počátku sportování (ať už to jsou brusle nebo kolo). Děti by měly být k této opatrnosti vedeny od prvního obutí nebo šlápnutí do pedálů.

Výběr přileb je široký, přilbu volíme podle velikosti hlavy (velikosti jsou nastavitelné, většinou pomocí pásku na zátylku). Součástí přilby je skořepina, výplň, většina z ochranných přileb je opatřena i ventilací a několika bodovým zapínáním. Nechte dítě, aby si přilbu vybralo podle sebe (třeba podle barevného provedení, o to raději po ní sáhne).

Jistě a bezpečně na in-linech

  • před jízdou se řádně protáhněte, zejména svaly nohou
  • pádu se do poslední chvíle nebraňte, mnohdy spíše zhoršíte situaci
  • při nájezdu na kamínky nebo trávu přeneste energii z jízdy do běhu
  • pro jízdu volte cyklostezky (případně stezky pro bruslaře) nebo parky, jízdě na silnicích se vyhýbejte
  • naučte se brzdit - obloučkem i se stoperem
  • vyhýbejte se jízdě na nepravidelném terénu a hlídejte opotřebení koleček

Udržení si kondice na in-line bruslích

V začátcích bruslení začneme s fitness bruslením. Je vhodné pro rekreační sportovce, děti. Je to takový odpichový můstek. Pro udržení kondice je fitness bruslení ideální. Posílí nohy, boky i zadeček a děti si při jízdě na in-linech užijí spoustu zábavy. Počasí nám přeje, tak proč to nezkusit? Místo posedávání u televize tak můžete vyrazit za společnou rodinnou aktivitou. Samozřejmě s ochrannou přilbou...

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id21668 (zdravotnimagazin.cz#5079)


Přidat komentář