„Lyžák”

Lyžařské výcviky pořádá většina základních i středních škol, některé dokonce půjčují i vlastní lyže. První lyžařské výcviky obvykle probíhají v sedmé třídě na základní škole, na středních školách pak v prvním ročníku.

Školní lyžařské výcviky - sport a zábava

Lyžařské výcviky pořádá většina základních i středních škol, některé dokonce půjčují i vlastní lyže. První lyžařské výcviky obvykle probíhají v sedmé třídě na základní škole, na středních školách pak v prvním ročníku.

 

Nemáte-li vlastní lyže a nechcete-li do nich ani investovat, půjčení lyží (včetně nastavení a seřízení bezpečnostního vázání) zajistí sama škola. Na lyžařském výcviku se vaše dítě může naučit nejen základům sjezdového lyžování, ale i snowboardingu a jiným zimním sportům.

Součástí výbavy většiny zimních sportů jsou chrániče. Víte, že Pojišťovna ministerstva vnitra ČR na jejich nákup přispívá?

Přibližná cena lyžařského výcviku

Cena lyžařského výcviku se pohybuje okolo 300 Kč na jeden den (v ceně by měla být zahrnuta doprava, ubytování i strava) a délka pobytu obvykle činí sedm dní. K tomu je třeba připočíst minimálně 1 000 Kč na hrazení vleků a nějaké kapesné.

 

Zdá se vám celková částka příliš vysoká? Nezoufejte a nechejte si na lyžařský výcvik přispět Zdravotní pojišťovnou ministerstva vnitra. ZPMV ČR přispívá svým klientům na lyžařské výcviky dětí pořádané školami až do výše 500 Kč. Příspěvek je součástí Balíčku pro děti a mládež do 18 let.

Nutné vybavení - výzbroj a výstroj

Sjezdové lyže včetně odpovídajících bot a holí, brýle na sjezd. Lyže musí být náležitě označeny a vybaveny systémem proti samovolnému pohybu (tzv. brzdičky, popř. jistící popruhy).

Nutné vybavení - doporučené oblečení

Bundy (1 silná, 1 tenká), 2x rukavice, šála, 2x čepice, lyžařské kalhoty (tzv. oteplovačky), svetr (1 silnější, 1 tenčí), zimní obuv, pláštěnka, přezůvky, 2x punčocháče, 2x nátělník, 2x teplé ponožky, náhradní spodní prádlo, košile a bavlněná trička, oděv do chaty, pyžamo.

Nutné vybavení - doplňky a doklady

Nezapomeňte dítěti přibalit krém na opalování, náplasti a běžecký vosk v případě běžeckých lyží. Nutný je také platný studentský průkaz a průkaz zdravotní pojišťovny.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id21693 (zdravotnimagazin.cz#5164)


Přidat komentář