Mýty a omyly o cvičení ve fitness

Pokud cvičíte každý den, výsledkem bude totální vyčerpání a ne postava vysoustružená přesně podle vašich představ. Tělo se musí po každém výkonu zregenerovat, navíc pak „pracuje” i když jste v klidu.

Běh podporuje růst svalů

Omyl. Běhání nebuduje svalovou hmotu, naopak svalová vlákna zmenšuje, aby byla účinnější. Toužíte-li po objemných svalech na nohou, omezte běhání na minimum a věnujte se více posilování.

Tuk se spaluje až po 30 minutách cvičení

Také znáte ono pravidlo třiceti minut – tedy že až po 30 minutách cvičení začíná tělo spalovat tuk? Tato hloupá pověra bere lidem chuť cvičit. Pravda je uklidňující – již první minuta cvičení uvádí do chodu spalování kalorií. Za minutu pochopitelně spálíte jen zanedbatelné minimum, ale důležité je, že se počítá každá minuta. Pravdou ovšem také je, že po 30 minutách je dosaženo optimálního spalování a že látková výměna je zrychlená ještě po dobu 24 hodin.

Čím intenzivnější cvičení, tím je účinnější

Pokud cvičíte každý den, výsledkem bude totální vyčerpání a ne postava vysoustružená přesně podle vašich představ. Tělo se musí po každém výkonu zregenerovat, navíc pak „pracuje” i když jste v klidu. Pokud chcete cvičit každý den, střídejte posilování jednotlivých svalových skupin tak, aby měla každá skupina alespoň jeden den čas na regeneraci.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id21774 (zdravotnimagazin.cz#5394)


Přidat komentář