Nordic Blading

Nordic Blading využívá rovněž potenciálu jízdy na in-line bruslích. Při Nordic Blading nechodíte, ale jezdíte na in-line bruslích. K tomu přidáte ještě speciální hole. Délka holí by měla dosahovat ke špičce nosu, pokud stojíte bez bruslí.

Nordic Blading

Nordic Blading je u nás poměrně málo známý sport, který je už ve světě značně rozšířen. Přesto v některých fitness centrech už vědí o jeho blahodárných účincích. Nordic Blading vychází ze známějšího sportu Nordic Walking, který je založen na správné technice chůze s pomocí speciálně vyvinutých hůlek.

Potřebná výbava pro sport

Nordic Blading využívá rovněž potenciálu jízdy na in-line bruslích. Při Nordic Blading nechodíte, ale jezdíte na in-line bruslích. K tomu přidáte ještě speciální hole. Délka holí by měla dosahovat ke špičce nosu, pokud stojíte bez bruslí. K tomuto sportu také patří neodmyslitelně helma, chrániče na kolena, lokty a zápěstí.

Posílení celého těla

  • Tento sport začíná být velmi oblíben ve světě kondičního posilování.
  • Předností je, že tělo je v aktivním pohybu na čerstvém vzduchu.
  • Účinnost tkví v tom, že hůlky zvyšují rychlost celkového pohybu, napomáhají stabilitě a zároveňruce musí vyvíjet určitou sílu.
  • Námaha je díky hůlkám rozložena do všech hlavních svalových skupin.
  • Procvičuje se nejen celé svalstvo, ale posiluje se i činnost kardiovaskulárního systému.
  • Při bruslení se dobře udržuje tepová frekvence a je tedy velice účinný při redukci hmotnosti.
  • Nordic Blading je nesmírně účinnou formou cvičení vhodnou pro ženy i muže.

Možná technika na výběr

Pokud umíte bruslit na in-line bruslích a k tomu ještě jezdit v zimě na běžkách, máte vyhráno. Při bruslení se používají hůlky tak, jako když bruslíte v zimě na běžkách tzv. volnou technikou a do toho se začnete odpichovat hůlkami. Dochází tak ke zkoordinování pohybů. Před i po cvičení je důležité se protáhnout, předejde se tak možným zraněním, například natažení svalů apod. Nordic Blading zlepšuje kondici, posiluje svalstvo horní části těla a nohou a zlepšuje celkovou pohyblivost a krevní oběh.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id22251 (zdravotnimagazin.cz#6664)


Přidat komentář