Paintball

Hřiště pro paintball mohou být různá, umělá nebo přírodní. Když hřiště nemá vegetaci, využívají se staré pneumatiky, překližky pro vytvoření pevností a bunkrů, dřevěné palety a jiné.

Původ a historie paintballu

Paintball se poprvé objevil v Austrálii. Pasáci ovcí používali vzduchové pistole, které byly naplněné nesmyvatelným barvivem, k označení svých zvířat. Tato technika se postupem času rozšířila i ve Spojených státech amerických. Mezi pasáky se čas od času konaly „přestřelky“ těmito pistolemi. A právě oni byli prvními hráči paintballu.

Této hře začalo podléhat stále více lidí a už ne jen pasáků, všimla si jí dokonce i armáda. Ta paintball začala využívat při výcviku svých jednotek, jelikož se tak dal skvěle simulovat boj.

V roce 1981 se konal první oficiální turnaj v paintballu. Odehrál se v USA a od té doby se tato hra stává stále populárnější.

Kde se nejlépe hraje paintball

Hřiště pro paintball mohou být různá, umělá nebo přírodní. Když hřiště nemá vegetaci, využívají se staré pneumatiky, překližky pro vytvoření pevností a bunkrů, dřevěné palety a jiné. Pokud je hřiště dobře postavené, budete objevovat stále nové možnosti pro hru, aniž by se stala jednotvárnou.

Smysl a princip hry

Účelem paintballu je získat v časovém limitu 10 minut maximální počet bodů, což je 100. Typ hry, buď na jednu vlajku nebo na dvě, určí pořadatel.

Nutné vybavení pro hru

  • Značkovací zbraně
  • Painballové kuličky
  • Oblečení s dlouhými rukávy a nohavicemi
  • Ochrana očí, uší a obličeje

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id22472 (zdravotnimagazin.cz#7160)


Přidat komentář