Pět Tibeťanů - cvičení energetická centra

Pět Tibeťanů. Podle východní medicíny se v těle nachází energetická centra. Co všechno vám pět Tibeťanů vylepší. Jak k harmonii - čakry a energetické dráhy -pět Tibeťanů. Počet opakování cviků musí být vždy lichý.

Podle východní medicíny se v těle nachází energetická centra

** zv. čakry a energetické dráhy zv. meridiány**. Aby náš organizmus dobře fungoval, musí čakrami i meridiány volně proudit energie. Většina lidí má však právě na těchto energetických drahách mnoho blokád. 

Pět Tibeťanů

 

** Jednou z možností, jak tento stav zlepšit je cvičení Pěti Tibeťanů.** Jde o jednoduché cviky, které vám pomohou dodat a rozproudit ve vašem těle energii. Budete se cítit lépe, únava zmizí a výrazně se zlepší i váš zdravotní stav.

Co všechno vám pět Tibeťanů vylepší:

  • držení těla
  • krční pátěř
  • břicho, hýždě a pánevní dno
  • menstruační problémy
  • spánek
  • chuť k jídlu
  • projevy stárnutí
  • schopnost snášet stres

Jak k harmonii** -** čakry a energetické dráhy -pět Tibeťanů

Počet opakování cviků musí být vždy lichý a od počtu prvního se odvozuje i počet ostatních. Cvičte nejlépe ráno nalačno, zpočátku jen dvakrát, později až šestkárt týdně.

První cvičení - čakry a energetické dráhy

Postavte se rovně a ruce nechte volně viset. Pak se otáčejte rovnoměrně zleva doprava, dokud se vám nezamotá hlava.

Druhé cvičení pět Tibeťanů - čakry a energetické dráhy

Lehněte si na záda a podložte si ruce dlaněmi dolů zadek tak, aby se vaše bedra dotýkala podlahy. S hlubokým nádechem přitáhněte bradu ke klíční kosti a zároveň zvedněte nohy do svislé polohy. S výdechem hlavu a nohy položte a pomalu se uvolněte.

Třetí cvičení pět Tibeťanů - čakry a energetické dráhy

Klekněte si s narovnanými zády a palci u nohou se přete o zem. Ruce si zapřete o bedra a s nádehcem zakloňte hlavu a trup tak daleko, jak jen to půjde. S výdechem se vraťe do původní pozice.

Čtvrté cvičení pět Tibeťanů - čakry a energetické dráhy

Sedněte si s rovnýma nohama na zem, tělo držte vzpřímené a dlaně položte na zem směrem k chodidlům. S nádechem zakloňte bradu i trup a zvedejte tělo do polohy "stolu". Ruce musí být natažené a kolena prohnuté tak, aby svírala pravý úhel. Napněte všechny svaly a dýchejte zhluboka.

Páté cvičení pět Tibeťanů - čakry a energetické dráhy

Lehněte si na břicho, prohněte se v zádech, zvedněte trup a zakloňte hlavu. Pak pomalu zvedněte pánev vzhůru. Vaše tělo tak vytvoří obrácené V.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id22612 (zdravotnimagazin.cz#7444)


Přidat komentář