Ping pong

Hra s malým míčkem patří k nejoblíbenějším na světě. Ideálně se hodí jak k vyplnění volného času, tak pro profesionální hru. Dá se lehko naučit, pro dospělé je skvělou pohybovou aktivitou.

Něco o stolním tenisu

Je to pouze malý bílý míček o průměru 3,8 cm a hmotností 2,5 g. Přesto tato nepatrná malá věc dokáže nadchnout a uvést do pohybu milióny lidí na celém světě. Tato hra je velmi populární jak v profesionálním prostředí, tak především u amatérů jako zdroj zdravé zábavy.

Pravidla hry u stolního tenisu

Zápas se hraje vždy na jakýkoli lichý počet sad. Vítězí hráč, který získá většinu z určeného počtu sad. Hra v průběhu celého zápasu musí být nepřetržitá – plynulá s výjimkou pravidly povolených přestávek.

Dvouhra

Při dvouhře provede podávající hráč správně podání, přijímající hráč je správně vrátí a pak si podávající a přijímající střídavě míček správně vracejí.

Čtyřhra

Při čtyřhře provede podávající hráč správně podání, přijímající je správně vrátí, pak vrátí míček spoluhráč podávajícího, po něm spoluhráč přijímajícího, pak hráč, který podával, a potom střídavě každý z hráčů v uvedeném pořadí.

Hrací plocha

Povrch stolu se nazývá hrací plocha. Hrací plocha má tvar obdélníku dlouhého 274 cm, širokého 152,5 cm. Je ohraničena bílými postranními širokými čarami a bílými koncovými čarami. Hrací plocha je rozdělena na dvě poloviny svislou síťkou napnutou rovnoběžně s koncovými čarami.

Náčiní - míček

Míček je kulatý a má průměr necelých 40mm. Předepsaná hmotnost míčku je 2,5 - 2,7g. Je zhotoven z celuloidu nebo z podobné plastické hmoty. Je bílý nebo oranžový a matný.

Náčiní - pálka

Pálka může mít jakoukoliv velikost, tvar i hmotnost. Podklad pálky musí být plochý a neohebný. Strana pálky, která se užívá ke hře, musí být pokryta vroubkovanou gumou nebo sendvičem - spojením dvou druhů gumy - s vroubky dovnitř nebo nahoru.

Hra s malým míčkem patří k nejoblíbenějším na světě. Ideálně se hodí jak k vyplnění volného času, tak pro profesionální hru. Dá se lehko naučit, pro dospělé je skvělou pohybovou aktivitou, děti se mohou naučit základy týmového myšlení, princip výhry a prohry. V neposlední řadě – stůl na stolní tenis se dá umístit kamkoli, nepotřebujete žádné speciální hřiště. Tak neleňte a pinkejte!

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id22309 (zdravotnimagazin.cz#6795)


Přidat komentář