Posilovací stroje

Existuje široká škála posilovacích strojů. Vybírejte stroj, který bude umět sledovat váš tep a sám tomu přizpůsobí své nastavení, cvičení tak bude dostatečně intenzivní.Nakupujte u seriózních a ověřených výrobců a stroj si v prodejně bez obav vyzkoušejte.

Kam umístit posilovací stroj

Posilovací stroj si můžete pořídit také jako domácí prostředek k dosažení ideální postavy, zlepšení kondice v pohodlí domova. Umístění posilovacího stroje je nejdůležitější věcí. Nechcete přece, aby se z drahého přístroje stal pouze věšák na prádlo a velký lapač prachu. Také se vyvarujte míst jako je sklep, půdní prostory, kam zavítáte jen málokdy. Lepší je mít posilovací stroj stále na očích.Posilovací stroj umístěte k televizi, domácímu kinu, jednoduše tam, kde se nebudete zabývat pouze činností jako takovou, ale zároveň se pobavíte. Zvláště pokud vám sport nic neříká.

Výběr

Existuje široká škála posilovacích strojů. Vybírejte stroj, který bude umět sledovat váš tep a sám tomu přizpůsobí své nastavení, cvičení tak bude dostatečně intenzivní. Nakupujte u seriózních a ověřených výrobců a stroj si v prodejně bez obav vyzkoušejte.

Zvážit účel

Vhodně vybraný posilovací stroj zajistí účinné posílení vybraných tělesných partií a zformování partií problematických. U obéznějších je zpočátku nejlepší rotoped - kondiční stroj určený zejména pro snížení váhy.

Zvážit účel - rotopedy

Chcete snížit vysokou váhu a dopřát si pravidelně dávkovaný vytrvalostní trénink? Potom volte rotoped. Trénink na tomto posilovacím stroji má příznivý vliv na puls v klidovém i zátěžovém stavu a upraví i krevní tlak. Tréninkém zvýšíte vitální kapacitu plic a spálíte tuky. Nevýhodou je, že oproti podobnému přístroji (ergometr) ukazují rotopedy pouze stupeň zátěže.

Zvážit účel - ergometry

Podobným přístrojem rotopedu je méně známý ergometr. Rozdílem je automatické dávkování zátěže na základě srdeční činnosti a výjimkou není i terapeutické využití dle normy DIN EN 957-1/5. Podle této normy musí ergometry udávat výkon trénujícího ve Wattech.

Zvážit účel - eliptický trenažer (crossový trenažer, eliptical)

Posilovací stroj patřící mezi nejlepší spalovače s minimální zátěží kloubů. Procvičuje všechny svalové skupiny, trénuje zároveň horní i dolní polovinu těla. Posílíte boky, nohy, hýždě, ale také prsa, záda, paže. Cvičením na eliptickém trenažeru podpoříte látkovou výměnu a spálíte spoustu kalorií.

Zvážit účel - běhací pás

Běžecký trenažer neboli běhací pás umožňuje jak běh, tak chůzi. Je vhodný jak pro starší osoby, tak pro osoby s mírnou nadváhou. Pravidelným cvičením na běžeckém trenažeru podpoříte funkčnost oběhového systému.

Zvážit účel - cyklotrenažery

Málokdo ví, co si pod pojmem cyklotrenažer představit, přesto se s ním setkáváte často. Klasické stacionární kolo, které je součástí většiny posiloven. Přístroj dodává tělu intenzivní zatížení a rozvíjí dýchací a oběhový systém. Je potřeba delšího tréninku.

Zvážit účel - steppery

Stepper bývá součástí fitness center, ale můžete jej mít i doma. A oč jde? Simulování chůze do schodů pro posílení stehenního a hýžďového svalstva. Pohyb je plynulý a nárazové zatížení na klouby je minimální.

Zvážit účel - veslovací stroje

Jeden z nejintenzivnějších strojů pro posílení celého těla a vytrvalostní trénink je veslovací trenažér. Veslování zvyšuje okysličování organismu, výkonnost oběhového systému a podporuje metabolismus. Přirozený a přitom účinný pohyb s pozitivním efektem na celkovou sílu.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id21804 (zdravotnimagazin.cz#5473)


Přidat komentář