"Napumpujte" nohy

Chcete-li zhubnout, je vám asi jasné, že bez pohybu to nepůjde. Pokud sportu zrovna neholdujete, přinuťe se zapomenout na existenci výtahů a začněte používat schody......

Pravidelná chůze

Chůze do schodů je jednoduchý a velmi účinný způsob, jak posílit svaly dolní části těla. Zapojuje všechny svalové skupiny dolních končetin i hýždí. Posiluje také šikmé svaly břicha, zvláště pokud berete schody po dvou nebo po třech. Stejně účinná je chůze ze schodů dolů.

Požírač kalorií

Chcete-li zhubnout, je vám asi jasné, že bez pohybu to nepůjde. Pokud sportu zrovna neholdujete, přinuťe se zapomenout na existenci výtahů a začněte používat schody. Hubněte bez výmluv! Zdoláváním jednoho patra spálíte jedenáct kalorií, takže je jasné, že chůze do schodů bude odbourávat vaše tuky jedna radost.

Posílení kardiovaskulárního systému

Chůze do schodů má také příznivé účinky na činnost srdce. Pokud využíváte více výtah než schody, možná se při prvním „výšlapu” rychle zadýcháte. Zvyšujte proto dávku průběžně, není přece vašim úmyslem uhnat se. Nejdříve vyjděte tři patra, poté čtyři a takto pokračujte. Postupně budete zlepšovat svou kondici a až budete příště dobíhat autobus, překvapí vás, že se ani nezadýcháte. Hubnout se dá i úklidem, nevěříte?

Co je nutné vědět

Čím více schodů za sebou potáhnete, tím více dáte svým svalům zabrat. Nic se však nemá přehánět a pokud začnete lapat po dechu, zastavte, odpočiňte si a zhluboka dýchejte nosem. Hůře se vám bude schody zdolávat, pokud ze svého jídelníčku nevyřadíte těžká jídla. Nikdy necvičte na schodech po obědě či konzumaci větší porce jídla!

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id22039 (zdravotnimagazin.cz#6015)


Přidat komentář