Spalování kalorií sportem

U tenisu a všech podobných sportech, kde se člověk hned zapotí, tělo odbourává nejdříve sacharidy a až potom zaútočí na zásoby tuku. Na odbourání tuku je výborný běh, plavání, ale i delší chůze.

Jak nejlépe odbourat tuk sportem

Zřejmě všechny z nás zajímá při jakém sportu spalujeme kalorie nejrychleji a nejúčinněji. Ale proč například běžec za stejný čas spálí více kalorií než třeba tenista?

Odborníci na fitness

říkají, že nejvíce kalorií spálíme při vykonávání přiměřeně namáhavého vytrvalostního sportu. U tenisu a všech podobných sportech, kde se člověk hned zapotí, tělo odbourává nejdříve sacharidy a až potom zaútočí na zásoby tuku. Proto pokud chcete zlikvidovat tukové zásoby, zaměřte svou pozornost na sport, který budete vykonávat spíše delší dobu v přibližně stejném tempu.

Pro spalování tuku je optimální

když tep dosahuje hodnoty přibližně 180 minus váš věk. Pokud se budete držet této pulsové hodnoty, budete spalovat tuk a hubnout a vaše cvičení bude daleko efektivnější.

Kolik kalorií spálíme

Pro základní představu se zaměříme na hodnotu 500 kcal.

500 kalorií spálíte například:

  • 40 minut běhu
  • 50 minut plavání
  • 55 minut lyžařského běhu
  • 60 minut tenisu
  • 65 minut jízdy na kole
  • 70 minut chůze
  • 90 minut posilovacího cvičení
  • 110 minut tance

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id22700 (zdravotnimagazin.cz#7599)


Přidat komentář