Spinning - populární a moderní sport

Používejte při spinningu pevnou, nízkou obuv.. Používejte při spinningu ručník. Oblečení volte podle toho, v čem se cítíte dobře. Někomu vyhovují elastické cyklistické kalhoty a savé tričko z polyesterových vláken, odvádějící pot z pokožky.

Rada s lékařem

Zdravotní prohlídka a porada s lékařem je nutná k ochraně vašeho zdraví (absolvujte ji před první lekcí spinningu). Poraďte se s vaším lékařem, zda je cvičení spinningu vhodné vzhledem k případnému onemocnění či těhotenství.

PDostatečný příjem vody během jízdy

Při lekci spinningu vypijte zhruba litr neslazené vody.

Vhodné oblečení

Používejte při spinningu pevnou, nízkou obuv.. Používejte při spinningu ručník. Oblečení volte podle toho, v čem se cítíte dobře. Někomu vyhovují elastické cyklistické kalhoty a savé tričko z polyesterových vláken, odvádějící pot z pokožky.

Zkontroluje mechanismus kola

Před lekcí si přezkoušejte mechanismus spinningového kola - brždění setrvačníku, přidávání a ubírání zátěže. Při cvičení by vás prozkoumávání koleček a tlačítek jen zdržovalo. Před cvičením musíte zkontrolovat stabilitu kola, zda se nekýve.

 • Upravte si výšku sedla

  Výška sedla = výška řidítek, také se lze řídit výškou vaší kyčelní kosti.

 • Upravte si pedály

  Při šlapání na pedál patou chodidla by měla být v dolní poloze noha napnuta.

 • Vzdálenost sedla

  Vzdálenost sedla od řidítek stanovíte tak, že loket opřete o špičku sedla a konečky prstů se budou dotýkat řidítek v místě uchycení na rám.

Pravidla hry během jízdy

 • hlava v uvolněné pozici v prodloužení páteře
 • horní polovinu těla udržujte v klidu
 • nepohupujte se
 • pracují pouze nohy
 • rytmicky dýchejte

Vyberte si instruktora i studio

Vyberte si spinning studio i instruktora, ve kterého máte důvěru. Nejlepší je doporučení známých a přátel. Nebojte se na vše zeptat, instruktoři jsou na spinningu pro vás!

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id22213 (zdravotnimagazin.cz#6541)


Přidat komentář