Spinning - trénink

Spinning je energeticky účinné skupinové cvičení na stacionárních kolech. Tento originální cyklistický program nabízí fyzické a psychické prvky sportovního tréninku lidem každého věku i úrovně zdatnosti.

Za oficiálního autora spinningu je považován Johny Goldberg

(Johny G), jenž s myšlenkou sestavit vysoce náročné aerobní lekce pro stacionární kola přišel v roce 1986 během závodu napříč Amerikou.

Tento nový a fascinující skupinový trénink

stále ukazoval nové cesty. Od fitnesscentra v Santa Monice a Los Angeles až po New York. Pro podporu a rozvoj spinningu založil Johnny G. svou společnost, kde se zaměřil na výrobu stacionárních kol, budování spinning center po celém světě a také na důkladné školení trenérů spinningu. Společnost Johnyho G. funguje s velkými úspěchy dodnes.

Co je spinning

Spinning je energeticky účinné skupinové cvičení na stacionárních kolech. Tento originální cyklistický program nabízí fyzické a psychické prvky sportovního tréninku lidem každého věku i úrovně zdatnosti. Spinning kombinuje trénink podle srdeční frekvence s pěti styly jízdy a nabízí tak účastníkům vyjímečný způsob cvičení. Johnny vytvořil spinning s vědomím, že každý má při tréninku jiné potřeby a cíle. Jízda každého účastníka plně odpovídá jeho individuálním fyzickým předpokladům.

Proč jít na spinning

Spinning je určen pro ty, kteří si chtějí udržet nebo zlepšit svoji kondici jednoduchým a zábavným způsobem Nemusíte být zrovna vrcholoví sportovci, dokonce nemusíte nikdy předtím sportovat a přesto můžete se spinningem začít. Nemusíte se učit žádné složité pohyby. Budete nenásilným způsobem pracovat na své fyzičce a zároveň pročistíte svoji mysl - i když jste pokročilejšího věku nebo máte 100 kilo.

Hubnutí se spinningem

Spinning je ideální prostředek ke zdravému hubnutí. Při jedné 45 minutové lekci průměrně spálíte 400 až 600 kalorií, což je více než při aerobiku, aniž byste zatížili své klouby. Pravidelný spinning trénink Vám pomůže účinně tvarovat a zpevňovat Vaši postavu. Spinning také umožňuje přípravu pro všechny druhy sportů. S pomocí měřiče tepové frekvence lze simulovat konkrétní tréninkovou zátěž.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id22683 (zdravotnimagazin.cz#7564)


Přidat komentář