Sport - chrániče zad

Chrániče kolen, loktů či předloktí jsou dnes pro zodpovědné cyklisty samozřejmostí. Výrobci ochranných pomůcek ale myslí i na příznivce nebezpečnějších sportů, kde stačí jeden nešikovný pád k tomu, abyste zbytek života strávili na invalidním vozíku.

Chrániče zad - Snížení pravděpodobnosti poranění zad

Speciální chrániče zad jsou určeny nejen pro profesionální sportovce – závodníky, ale také pro sportovce začátečníky, u kterých jsou pády a úrazy častější. Poranění zad a páteře hrozí zejména snowboardistům, lyžařům a motorkářům, ale uplatnění nachází chrániče zad ve všech sportovních disciplínách, kde se skáče nebo přeskakuje. K poranění páteře přitom nemusí dojít jen při pádu na zem, ale také při nárazu do jiného lyžaře, při nárazu do stromu či jiné překážky nebo třeba při pádu na zábradlí (u snowboardistů).

Chrániče zad=páteřák

Chránič zad, tedy páteřák, je konstruován tak, aby byl případný náraz páteře rozložen do co největší plochy. Tím se síla nárazu zmenší. Nebrání přitom v pohyblivosti sportovce. Zároveň odvádí z těla pot.

Chrániče zad a jejich vzhled

Chránič páteře je na těle připevněn pomocí různých pásů a popruhů. Někdy se popruhy vážou i mezi nohama, což je méně příjemné, ale účelové. Bez nich se chránič nemůže vytáhnout nahoru ke krku. Existují také páteřáky ve formě zapínací vesty, dámské páteřáky ve formě body (tvar plavek) a páteřáky dětské.

Chrániče zad a jak si vybrat při koupi

Jednotlivé chrániče páteře se od sebe liší použitými materiály a kvalitou. Samozřejmě se vyplatí investovat do dražších, ale kvalitnějších páteřáků. Nejdražší jsou páteřáky s dvojitou strukturou – vrchní kryt je tvrdý, spodní je měkký (svým vzhledem připomíná plástev). Při nákupu dbejte hlavně na volnost pohybu a pamatujte, že tahle šikovná pomůcka vám může zachránit zdraví i život.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id21727 (zdravotnimagazin.cz#5258)


Přidat komentář