Sport - špatné návyky

Připadá vám směšné, když se zhluboka a hlasitě nadechujete? Tak byste si měli uvědomit, že vašemu srdci připravujete horké chvíle, a to hlavně při namáhavém cvičení. Nedostatečné a špatné dýchání snižuje okysličování celého organismu.

"Nějaká rozcvička je zbytečná"

Mnohým z vás určitě připadá nějaká rozcvička úplně zbytečná, ale tak si můžete přivolat nemalé problémy. Neprotažené a nezahřáté svaly před zátěží, mají tendenci k natažení a v některých případech dokonce k natržení. To samé platí i o strečinku po cvičení. Vynecháte-li ho, vystavujete se riziku natažených svalů. Protažení nepodceňujte a zkuste strečink společně s námi.

Nedostatečné a špatné dýchání

Připadá vám směšné, když se zhluboka a hlasitě nadechujete? Tak byste si měli uvědomit, že vašemu srdci připravujete horké chvíle, a to hlavně při namáhavém cvičení. Nedostatečné a špatné dýchání snižuje okysličování celého organismu. Tím se pak snižuje výkon při cvičení.

Přetrénování

Jestliže při cvičení necítíte žádné napětí ve svalech, tak přidejte zátěž nebo provádějte daný cvik důkladněji. Mírné napětí totiž signalizuje, že sval pracuje a je dostatečně zatížen. Ovšem nezaměňujte napětí s bolestí. Jakmile cítíte při cvičení bolest, přestaňte. Bolest svalů může znamenat také přetrénování. A pokud se při dalším cvičení bude bolest opakovat na stejném místě, navštivte lékaře.

Málo, ale často

Mnozí, a to hlavně ženy, které chtějí zhubnout co nejrychleji, se řídí mottem: čím více, tím lépe. Ale nezapomínejte, že všeho moc škodí. Lepší bude, když si zacvičíte každý den půl hodiny než jednou týdně 4 hodiny.

Málo pijete

Pitný režim je pro cvičení hodně důležitý. Káva, alkohol a čaj nejsou zbraněmi proti žízni. Pokud svému tělu nedopřejete dostatečné množství tekutin, hrozíte mu přehřátím. Pijte klidně během cvičení po malých doušcích a častěji, nejlépe čistou vodu. Minimum tekutin za den, jsou 2 litry, tak na to nezapomínejte.

Potravinové doplňky

Většina lidí si myslí, že se bez potravinových pomocníků všeho druhu obejde. Ovšem pokud se cvičením snažíte zhubnout, doporučujeme zároveň užívat minimálně kvalitní minerální kůry, které vám pomohou dosáhnout tohoto pro mnohé nelehkého cíle. Co určitě využijete, je přírodní přípravek napomáhající regeneraci pokožky.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id22030 (zdravotnimagazin.cz#5979)


Přidat komentář