Sportovní chrániče

Ne nadarmo se s trochou ironie říká: „Sportem k trvalé invaliditě.” Nejčastější úrazy totiž vznikají právě při sportu. Úrazy si nevybírají, potkávají jak úplné začátečníky, tak i vrcholové sportovce.

Bezpečnost  - Sportovní chrániče

Ne nadarmo se s trochou ironie říká: „Sportem k trvalé invaliditě.” Nejčastější úrazy totiž vznikají právě při sportu. Úrazy si nevybírají, potkávají jak úplné začátečníky, tak i vrcholové sportovce. Pokud se však budete řídit pravidlem: „Kdo je připraven, není ohrožen” a řádně se vyzbrojíte sportovními chrániči, předejdete alespoň nepříjemným následkům úrazů – a vyváznete z nich živí a zdraví.

Sportovní chrániče - Helmy a přilby

Nejchoulostivější částí těla je bezpochyby hlava, proto je nejdůležitějším sportovním chráničem helma či přilba. Helmy naprosto neodmyslitelně patří k motocyklistice, ale dospělí by měli přilbu učinit také nutnou součástí sportů jako je lední hokej, americký fotbal, jezdectví, horolezectví, kanoistika, skateboarding nebo in-line bruslení.

 

Během sportu chraňte nejen sebe, ale i své děti. Nedokonalá stabilita a nezkušenost dítěte vaše potomky k častým pádům a úrazům přímo předurčuje. Mnoho vážných úrazů zubů, obličeje i hlavy se stává při pádech z kola, proto dítěti pořiďte cyklistickou helmu.

Sportovní chrániče - Sportovní chrániče zubů

Hrajete-li hokej nebo americký fotbal, kde do sebe hráči v jednom kuse vrážejí, po několika měsících můžete vypadat jako bezzubý stařík. Předejít tomu však můžete díky speciálnímu sportovnímu chrániči zubů. Obvykle se vyrábí z pryskyřice, kterou lze tvarovat podle potřeby a přizpůsobí se tak tvaru vašich zubů. Pro jazyk i dýchání je prostoru dostatek. Většinu chráničů zubů lze použít i tehdy, nosíte-li fixní rovnátka.

Sportovní chrániče - Ochranné sportovní rukavice

Ochranné (prstové nebo bezprstové) rukavice využijete zejména ve sportech, kde dochází k pádům na ruce nebo kde právě ruce nejvíce ke sportovní aktivitě využíváte (cyklistika, motocyklistka, horolezectví, bruslení apod.).

Sportovní chrániče - Chrániče loktů a předloktí

Lokty a předloktí chraňte zejména při jízdě na skateboardu nebo in-line bruslích. Dětem chrániče dávejte i při cyklistice.

Sportovní chrániče - Chrániče kolenou a kotníků

Chrániče kolenou využijete zejména tam, kde je velmi pravděpodobné, že budete na kolena dopadat – jedná se hlavně o volejbal, házenou, fotbal, hokej a futsal. Podobně využijete i chrániče holenní a kotníků. Chrániči opatřete také kolena vašich dětí při cyklistice.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id21692 (zdravotnimagazin.cz#5163)


Přidat komentář