Sportovní talent

Říká se, že polovinou úspěchu je dřina, druhou polovinou talent. Ne, že by méně talentovaní lidé nemohli mít úspěch ve svém oboru, ale zatímco chlapci, který má sport prostě v krvi, půjde hokej či fotbal sám od sebe.

Talent

Říká se, že polovinou úspěchu je dřina, druhou polovinou talent. Ne, že by méně talentovaní lidé nemohli mít úspěch ve svém oboru, ale zatímco chlapci, který má sport prostě v krvi, půjde hokej či fotbal sám od sebe, dítě, které talent nemá, se musí snažit dvojnásobně.

Jak rozpoznat, zda Vaše dítě má talent

Odborníci přes různá sportovní odvětví dokáží odhalit dříve než ostatní, že určitý sportovec bude jen průměrný a jiný naopak mimořádně úspěšný. I my, laici, však dokážeme do určité míry rozpoznat, zda bude náš potomek druhý Beckham nebo nikoliv.

Rozpoznání toho "ono"

Jak tedy poznat, že má naše dítě opravdové sportovní nadání? Talentovanému dítěti to prostě jde. Postavíte jej poprvé v životě na led a vida – padá méně než ostatní děti jeho věku. Učíte je nové sportovní techniky a ono mu jde všechno tak nějak samo. A protože mu to jde, baví ho to. Pohybově nadané děti jsou obvykle vedeni ke sportu odmalička.

Rozvíjení talentové výbavy

Pokud se talentované dítě nebude svému oboru dostatečně věnovat, nemusí být o nic lepší než ostatní. Talent se musí rozvíjet. Fotbalista musí zatraceně často kopat do míče, aby pak na hřišti oslňoval svými góly. Důležitá je také motivace.

Netlačte na své dítě

Díky jedné švédské studie bylo zjištěno, že jsou ve sportu úspěšnější ti, které daný sport opravdu baví a na které není vyvíjen nátlak ze strany rodičů nebo trénérů. Pokud tedy chcete, aby bylo vaše dítě ve sportu nejen úspěšné, ale také šťastné, umožněte jim, aby pro ně byl trénink zábavou a nelpěte tolik na výsledcích!

Sportovní pomůcky

Můžete mít to nejtalentovanější dítě na světě, ale lehčím či menším zraněním se stejně nevyhne. Nezapomeňte proto své ratolesti pořídit sportovní ochranné pomůcky jako jsou helmy, přilby, chrániče zubů nebo chrániče končetin.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id21673 (zdravotnimagazin.cz#5100)


Přidat komentář