Správná obuv - boty

Proti zhroucení klenby je třeba taky vybírat boty s vhodným a patřičně vysokým podpatkem. Tato část boty může dramaticky ovlivnit postavení nohy k podložce, čehož mohou vznikat ortopedické potíže.

Boty jako opora

Kvalitní obuv by měla člověku umožnit správné rozložení zátěže při stoji, chůzi i běhu. Nejlepší variantou je to, když bota nasměrovává chodidlo v kolmém směru na podložku. Struktura obuvi by měla podpírat klenbu nohy a podporovat ji jako spřízněný mechanismus - bude se vám hodit, třeba u footbagu.

Chodidlo v botě

je rozloženo na stélce, která by měla být přizpůsobena tvaru šlapky. Nejhorší tvar je takový, který nemá uprostřed vyvýšení, což je cesta k tzv. plochým nohám.

Dobré boty poznáme odspodu

Proti zhroucení klenby je třeba taky vybírat boty s vhodným a patřičně vysokým podpatkem. Tato část boty může dramaticky ovlivnit postavení nohy k podložce, čehož mohou vznikat ortopedické potíže. Němeli bychom si tedy kupovat boty s příliš vysokým ani s příliš nízkým podpatkem a také bychom neměli chodit v botech, u nichž je tato zadní část zdeformována a takového boty nechat ihned opravit nebo raději rovnou vyhodit.

Podpatek totiž působí na podešev

která působí na chodidlo po celé jeho délce a v případě deformace se těžko celá bota vrací do původního tvaru. Správně tvarovanou botu je třeba mít od dětství... Samotná podešev by měla být vyrobena z průžného materiálu, který zadržuje vlhkost. Neměla by být příliš tenká.

Boty musí sedět

U vrchní části boty bychom měli věnovat pozornost oblasti, která obepíná patu, protože by mohla nepříznivě působit na naši Achillovu šlachu. Obuv by se v žádném případě neměla na noze příliš posunovat, nejlépe by měla být zafixována v jedné poloze.

Tkaničky nebo suchý zip

by neměly dopustit, aby se chodidlo pohybovalo, neboť tak snadněji dochází k odřeninám, puchýřům, otlačeninám a může to vést i k deformaci nohy a prstů. Zároveň bychom si však neměli šněrovat boty úplně nadoraz, protože poté se noha špatně prokrvuje a ruku na srdce - kdo má pořád kupovat nové tkaničky?

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id22875 (zdravotnimagazin.cz#8494)


Přidat komentář