Půjčovna vodních sportů

I vodní lyžování se dočkalo nové osvěžující injekce. Wakeboarding se totiž jezdí na prkně, dochází tedy ke kombinaci vodního lyžování a surfingu a lze předvádět jiné triky než na lyžích.

Vodní lyžování

K tomuto ryze letnímu sportu potřebujete jednu či dvě vodní lyže případně prkno, motorový člun a samozřejmě větší plochu, nejlépe zaplněnou vodou. Tato voda může být tekoucí i stojatá a na lyžích se dají vyvádět věci, které mohou hodně zvednout váš adrenalin.

Wakeboarding

I vodní lyžování se dočkalo nové osvěžující injekce. Wakeboarding se totiž jezdí na prkně, dochází tedy ke kombinaci vodního lyžování a surfingu a lze předvádět jiné triky než na lyžích. Hodně se podobá třeba skateboardingu, protože závodník absolvuje hodně krkolomných figur. Lano může být taženo buď opět člunem nebo taky vlekem. Jezdí se dvoukolově, každá jízda trvá 25 sekund a závodník do nich musí vměstnat pět triků.

Windsurfing

Windsurfing je atraktivní sportovní odvětví, které je populární zejména ve Spojených státech. Základem je wind a surf. Pokud však k surfu přidáme plachtu, můžete windsurfing provozovat také u nás bez mořských vln.

Kiteboarding

Pro kiteboarding je důležitá voda a vítr. Pro pohyb po vodě, nad vodou i pod vodou potřebuješ draka - kite, který tě táhne a na nohou něco, co tě na vodě udrží - prkno.

Paddleboarding

V posledních letech roste popularita i tomuto vodnímu sportu - paddleboarding. Jde o takzvané pádlování ve stoje. Stačí Vám prkno a k pohybu dlouhé pádlo. Kromě toho, že je padleboarding zábavný, zapojíte velkou skupinu svalů.

V našich končinách je spousta lokalit, kde si tyto vodní sporty můžete vyzkoušet a navíc i zapůjčit vybavení.

Půjčit nebo koupit vybavení pro vodní sporty?

Tyto vodní sporty jsou na začátku technicky náročnější a podle nás je nejrychlejší cesta, projít školou – 4-6 denním kurzem. Pod odborným vedením se rychle naučíte základy a bezpečnou manipulaci s kitem, popřípadě windsurfingem. Za těchto pár dnů umíte beze strachu ovládat draka a většinou jsou zde první zkušenosti s jízdou. Na další výjezdy si můžete vybavení půjčit. Při vrácení (pokud jste spokojeni) můžete požádat o odkoupení věcí. Zajímavé je, že se buď celé půjčovné odečítá, nebo alespoň poměrná část. Tím pádem nekupujete zajíce v pytli.

Jak vybrat půjčovnu kitů, windsurfingů a supů?

Půjčoven s letním vybavením není moc. Některé jsou umístěny u vody, což je výhoda, že nemusíte nic daleko přepravovat, jen jsou v letních měsících dost vytížené, rozebrané a půjčovné je výrazně vyšší o tisíce.

  • Od nás si dané věci musíte přepravit sami do místa konání, avšak ceny jsou velmi zajímavé. Vybavení máme moderní, často obměňované, nové nebo maximálně zánovní.

Co kitová a windsurfingová půjčovna nabízí?

Naše půjčovna na windsurfing nabízí širokou nabídku plováků a různých výtlacích. Nejoblíbenějším turistickým modelem je plovák s káčou (kýlem). Dále půjčovna nabízí výběr plachet a celých oplachtění (ráhno, stěžen, pojezd, kloub) od velikosti 4 - 8 m. Na děti je také pamatováno, jsou zde takzvaná „dětská oplachtění“ velikosti 1 - 3,5m. Jsou to velice lehká oplachtění, které zvládne každé dítě, když mu k jeho věku vybereme vhodnou velikost. Vybavení kitové se skládá z draků od 4 - 15 m. Kitové boardy jsou v délkách 130 – 150 cm podle výkonnosti kitaře.

Doplňky pro vodní sporty - neopreny a trapézy

K těmto vodním sportům do určitých lokalit potřebujete neopren a trapéz a ke kitování musíte mít trapéz vždy. Máme velký výběr dámských a panských neoprenů. Vybrat si můžete neopren dlouhý či krátky, podle toho do jaké lokality jedete. Do Německa, Dánska využijete většinou dlouhý a do Egypta, Řecka stačí krátký, nebo lycrové oblečení. Za poslední 3 roky máme velkou nabídku i dětských neoprenů od velikosti 80 cm, což odpovídá zhruba ročnímu dítěti až do velikosti 176 cm. Trapézů je podle velikosti také dost, jak na windsurfing, tak na kiting.

Na co si dát v půjčovně pozor?

Většinou vám s výběrem obsluha v půjčovně pomůže. Kity, plachty, boardy, plováky si zákazník prohlédne a seznámí se se stavem vybavení. Pokud potřebujete poradit, musíte nám povědět, kdo a kde bude jezdit a v jakých větrných podmínkách. Vzhledem k tomu, že máme velké osobní zkušenosti s těmito sporty, jsme schopni Vám dobře poradit a rádi Vám povíme, jak se s čím zachází, na co je třeba dát pozor a jak vybavení dobře postavit a vyladit, aby bylo vhodné k jízdě. Pokud si s tím zakladním složením neumí člověk poradit, měl by raději zvolit několika denní kurz , jak na kite , tak na windsurfing. U kitu máme podmínku, že zákazník který si půjčuje kitové vybavení, musí mít za sebou kurz, nebo nás musí přesvědčit , že umí bezpečně pracovat s kite (nemusí však umět jezdit).

Nově půjčovna padlleboardů a supů

Od loňské sezony máme rozšířenou půjčovnu o nafukovací paddleboardy a supy. Zde je výběr jednoduchý, výtlačnější boardy pro muže a ženám stačí menší výtlak.

  • z půjčovny si odnesete batoh, kde je složený nafukovací paddleboard s pumpou a skládacím pádlem

Pokud si sami na paddleboard netroufnete nebo se nechcete o nic starat, nabídneme Vám výlet s průvodcem po našich řekách. Výlety jsou půldenní a jednodenní v okolí Prahy.

Chcete se naučit jezdit na windsurfingu, kiteboardingu, paddleboardu a supu?

Všechny tyto vodní sporty Vás dokážeme naučit. Instruktoři, které u nás najdete umějí tyto sporty na profesionální úrovni. Jsme pyšní na to, že všichni zde učí od začátku a to je u někoho například 12 let. Zákazníci ocení, když se setkávají se známými tvářemi a právě u nás najdete instruktory stejné jako loni, předloni a více lety.

Půjčovna windsurfingů, kitů, paddleboardů a supů v Praze

Neváhejte a přijďte navštívit sportovní prodejnu a půjčovnu SKI SURF SPORT v Praze, která Vám odborně poradí s výběrem vhodného vybavení na windsurfing, kiteboarding , paddleboarding a sup. Jedná se o rodinný podnik, který založila paní Milada Vlčková již v roce 1996.

Co vše ve svém SKI SURF SPORTU nabízí a jak se vůbec k podnikání dostala, nám prozradí v následujícím rozhovoru:

Jak vznikl název prodejny?

Náš název vznikl velmi jednoduše. Dali jsme dohromady hlavní produkty, které sezónně prodáváme. V létě se věnujeme windsurfingu a kiteboardingu, v zimě lyžím a běžeckému lyžování. Proto spojení Ski (anglicky lyže) a Surf.

Můžete nám v krátkosti prozradit něco o Vaší firmě?

Nejdříve bych Vám ráda řekla, co vše u nás najdete. Nefungujeme pouze jako prodejna nového zboží, ale najdete u nás věci nové i bazarové, půjčovnu, servis a kiteškolu. Velmi si zakládáme na kvalitním poradenství a i díky tomu máme jen pár zaměstnanců z okruhu přátel a rodiny. Jako hlavní prodejce figuruji já osobně, moje dcera a dlouholetá kamarádka. Ať v prodejně narazíte na kohokoliv z nás, nestane se, že by o nějakém zboží nevěděl, jak funguje nebo jak s ním manipulovat. Proto nám velmi dobře funguje i půjčovna vybavení. Myslím, že každému dokážeme poradit a vybrat přesně to, co potřebuje.

Co bylo Vaším podnětem pro seberealizaci v tomto odvětví služeb?

Nejdříve jsem sama začínala jako prodavačka v jiné sportovní firmě. Od mládí jsem se většině sportům z naší nabídky věnovala aktivně, některým i na vyšší úrovni a díky tomu, jsem se rozhodla založit vlastní firmu. Vím, že mě sport bude bavit celý život a hlavně ráda zkouším nové vybavení a poznávám nové technologie. Další motivací byla „neznalost˝ prodavačů. Málo co mě dokáže rozčílit tak, jako když přijdete do prodejny, nikdo Vás nepozdraví a nedokáže Vám odpovědět na otázku ohledně vybavení. U sportu to není jako když si jdete koupit rohlík. Čím větší jste sportovní laik, tím více potřebujete odbornou radu. A to je motivace i v dnešní době pro náš obchod.

Jakým způsobem zabezpečujete kvalitu vašich služeb?

Jak jsem se již zmínila, tak první co u nás najdete je servis a poradenství. Další věcí je, že neříkáme ne. Ve chvíli, když na půjčovně nemáme potřebnou velikost či délku, tak okamžitě nasazujeme věci nové z prodejny. Můžete si u nás vybavení půjčit jak na několik dní, tak na celou sezónu. Když se náhodou stane, že se Vám něco rozbije, tak to zpravíme nebo nahradíme za nové. Věci dostáváte perfektně nachystané. U lyží to znamená seřízené a po servisu.

Je něco speciálního, co by jste ráda zmínila o Vaší firmě?

Co stojí za zmínku, je možnost odkoupení věcí z naší půjčovny. Funguje to tak, že když si půjčíte lyže, běžky, snowboard nebo jakékoliv letní vybavení, tak při vypůjčení platíte částku za půjčení a když nastane situace, že Vám vybavení vyhovuje a rádi by jste si ho nechali, tak doplatíte pouze zbytek dané ceny a půjčovné bylo v tu chvíli zdarma. Vyplatí se to, když si třeba chcete pořídit windsurfing, kiteboarding , paddleboard nebo supa a nejste si jistí, jaké chcete. Tímto způsobem si je vyzkoušíte a když Vám sednou, tak doplatíte pouze zbytek ceny. V opačném případě je vrátíte a na další víkend nebo dovolenou si půjčite něco jiného, například jinak velký kite.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id22874 (zdravotnimagazin.cz#8487)


Přidat komentář