Vodní skútr

ytrvalostní a slalomové závody vodních skútrů se jezdí na jednomístných, dvoumístných i trojmístných skútrech. Rozhoduje při nich především volba taktiky a rychlost. Každým rokem se také koná mistrovství ČR v jízdě na vodních skútrech.

Vodní skútr

Závody na vodních skútrech spadají do kategorie vodní motorismus. Dělí se na vytrvalostní a rychlostní. U vytrvalostních jde o závody konané na moři, většinou se jich účastní soukromé jachty. Rychlostní závody jsou 2000 až 3000 metrů dlouhé. Dráha těchto závodů je vyznačena bójemi. Vítězí závodník, který v co nejkratší době projede stanovený počet kol na určené trati.

Závody

Vytrvalostní a slalomové závody vodních skútrů se jezdí na jednomístných, dvoumístných i trojmístných skútrech. Rozhoduje při nich především volba taktiky a rychlost. Každým rokem se také koná mistrovství ČR v jízdě na vodních skútrech.

Historie

První motory byly ke člunům připevněny v polovině 19. století. Vodní skútry - původně určené pro námořní záchranáře objevili v USA v roce 1970. O deset let později byla založena International Jet Sports Boating Association, jež zahrnuje v současné době 39 členských skupin. Je také pořadatelem mistrovství světa.

Vyzkoušejte to!

Jasně, zase oni…blázni, co se prohánějí na vodním skútru. Ležíte na pláži, oni vás jen ruší a vadí vám. Ale… Co si to třeba taky vyzkoušet? Skútr se dá přeci zapůjčit, pak se jen nastartuje a jede.

Výběr

Tak jednoduché to ale nebude. Zaprvé je otázkou, který skútr si vlastně vyberete.

Druhy skutrů

  • Typ sedačka
  • Typ stojka

    Zvolíte-li skútr sedačka, vaše šance na zvládnutí zapůjčeného stroje budou vyšší. Je to podstatně jednodušší, jezdí se totiž pohodlně v sedě. Sedačkový skútr může být pro jednoho, pro dva, ale existují i takové, na které se pohodlně vejdou i tři dospělí jedinci. Stojka je skútr, na kterém si rozhodně nesednete. Tahle varianta už je poněkud více náročná na fyzičku a stabilitu.

Co je potřeba

Pokud vás tento sport okouzlí natolik natolik, že byste si chtěli vodní skútr koupit věřte, že to není úplná legrace. Je potřeba přihlásit skútr na plavební správě a vlastnit řidičský průkaz pro vůdce malého plavidla.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id22190 (zdravotnimagazin.cz#6469)


Přidat komentář


Dále by Vás mohlo zajímat