Vznik a historie tenisu

Tenis vznikl napůl ve Francii, napůl v Anglii. V roce 1952 v Paříži vznikly pravidla hry paume. O tři sta let později se Angličan Walter Clopton Wingfield nechal těmito pravidly inspirovat a vytvořil hru zvanou tenis.

Anglie a Francie

Tenis vznikl napůl ve Francii, napůl v Anglii. V roce 1952 v Paříži vznikly pravidla hry paume. O tři sta let později se Angličan Walter Clopton Wingfield nechal těmito pravidly inspirovat a vytvořil hru zvanou tenis.

Wimbledon a Olympijské hry

Roku 1877, v červenci, se konalo první tenisové mistrovství ve Wimbledonu. Dnes známe i jiné populární tenisové turnaje, které se konají v New Yorku, australském Melbourne a v Paříži. Na olympiádu se tenis poprvé dostal v roce 1896, později byl vyřazen, ale v roce 1988 se opět na olympiádě začal hrát.

Máte trpělivost

Pokud jste se rozhodli, že začnete hrát tenis, budete se muset obrnit trpělivostí, jelikož tenis je hra těžká na techniku, koordinaci pohybu a fyzičku, ale jak se budete postupně zdokonalovat a hra se pro vás stane potěšením. Říká se, že tenis je hra gentlemanů a dam, hraje se v nejsvětlejším oblečení, nejčastěji v bílé a ženy mohou hrát i v sukních (sportovních), což je pozůstatek historie, protože ženy sportovní oblečení v minulosti nemívaly.

Pravidla hry ve zkratce

Tenis se hraje na antuce, trávě nebo betonu. Disciplíny jsou dvě: dvouhra a čtyřhra, přičemž ve čtyřhře může hrát i smíšené družstvo, ve dvouhře nikoliv, ta je rozdělena pouze na ženskou a mužskou hru.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id21900 (zdravotnimagazin.cz#5634)


Přidat komentář