Wakeboarding

Světová asociace Wakeboardingu (WWA) je motorem wakeboardingu ve světě. Založil ji Jimmy Redmon. Je zodpovědný za vývoj pravidel a úprav, které musí zachovávat podstatu wakeboardingu v jeho současné formě.

Něco málo z historie

V roce 1985 surfař ze San Diega Tony Finn vyvinul skurfel - něco mezi vodními lyžemi a surfovým prknem. Skurfel vypadal jako malé surfové prkno tažené za člunem, na kterém jezdec předváděl své umění na vlnách. Jezdci stáli kdekoli na ploše prkna - bez vázání a držáků!

V létě 1985 Mike a Mark Pascoe upevnili na skurfel jeden pár držáků na chodidla. Upevnění těchto držáků mělo na vývoj wakeboardingu zásadní význam.

O několik let později byl vyroben první wakeboard - Hyperlite. Od té doby je wakeboarding masivním sportem.

Postupný vývoj prken

Jak rostl zájem o tento sport byla i prkna stále dokonalejší. První Hyperlity navržené a vyrobené roku 1990 měly tvar surfového prkna se zřetelnou špičkou a koncem. Docházelo k mnoha průzkumům a zlepšování až byl vyroben " twin tail" - prkno se dvěma konci, na kterých byly upevněny ploutve. Tento souměrný tvar prkna se stal hodně populární.

Světová asociace wakeboardingu

Světová asociace Wakeboardingu (WWA) je motorem wakeboardingu ve světě. Založil ji Jimmy Redmon. Je zodpovědný za vývoj pravidel a úprav, které musí zachovávat podstatu wakeboardingu v jeho současné formě. Sport začal být legitimní od roku 1992.

Profesionálové

Profesionální jezdci se mohou účastnit různých soutěží všude ve světě, včetně World Wakeboard Championships. Amatéři se mohou zúčastnit velkého množství otevřených závodů. Wakeboarding je sport pro lidi všech věkových kategorií, ale platí, že nejlepší světoví jezdci jsou mladí lidé ve věku do dvaceti let.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id22400 (zdravotnimagazin.cz#6999)


Přidat komentář