Windsurfing

Windsurfing spatřil světlo světa v Kalifornii roku 1967 až 1968, kdy dva Američané opatřili prkno na surfování trojúhelníkovou plachtou, ráhnem a volným závěsem. Vynález se rozšířil do Evropy a v Holandsku se začal vyrábět kompletní plovák.

Historie

Windsurfing spatřil světlo světa v Kalifornii roku 1967 až 1968, kdy dva Američané opatřili prkno na surfování trojúhelníkovou plachtou, ráhnem a volným závěsem. Vynález se rozšířil do Evropy a v Holandsku se začal vyrábět kompletní plovák.

Od roku 1975 se začaly organizovat závody ve windsurfingu po celé Evropě, poté bylo zorganizováno první Mistrovství Světa a Mistrovství Evropy. Roku 1984 byl windsurfing zařazen mezi sporty na olympijských hrách.

Disciplíny

 • Dlouhé tratě kolem bóji

  Doba této disciplíny se pohybuje mezi 2 – 4 hodinami, vhodná síla větru se pohybuje kolem 15 uzlů.

 • Freestyle a jízda ve vlnách

  Závod se jezdí na moři při pobřeží, kde vlny dosahují výš něž 2 metry. Úkolem závodníka je ukázat co nejvíce manévrů a figur a to během 10 – 15 minut.

 • Rychlostní soutěže

  U rychlostních soutěží se měří průměrná rychlost na 500 metrů. Vítězí ten závodník, který dojel za nejnižší časový průměr.

 • Olympijská trať

  Tato disciplína probíhá hromadným startem a všichni mají stejný plovák. Vítězem se stává závodník, který dojel nejlépe v jednotlivých kolech (3 až 12 kol).

 • Slalom a tratě kolem bojí

  Závodníci jezdí vyřazovací kola, aby mohli postoupit dále. Každý závod má jiný počet kol i bójí.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id22353 (zdravotnimagazin.cz#6889)


Přidat komentář