Wrestling

Gladiátorské hry se už dnes nekonají kvůli nedostatku gladiátorů a nechutné vidině zakrvácené arény. Variace gladiátorských her ve 21. století se nazývá wrestling. Wrestling není tak úplně novinkou.

Hra již starých římanů

Hry gladiátorů byly ve starém Římě na denním pořádku. Panovník musel nabídnout krom jídla i povyražení. Sousloví "chléb a hry" se ostatně dochovalo. Toto rčení platí v dnešní společnosti stejně jako tehdy.

Historie a původ hry

Gladiátorské hry se už dnes nekonají kvůli nedostatku gladiátorů a nechutné vidině zakrvácené arény. Variace gladiátorských her ve 21. století se nazývá wrestling. Wrestling není tak úplně novinkou. Provozoval se už za první republiky v Československu. Zápasníci byli domluveni předem, bojovali sveřepě, nenašli jsme ale v "boji" tolik nechutností. Znovu objeven byl asi před dvaceti lety. V Americe a Kanadě je wrestling neustálým zdrojem zábavy a vzrušení hlavně mezi mládeží.

Popularita, komerce, divadlo

K jeho popularitě nemalou měrou přispěla televize a technika. Lidé však vyžadují zápasy naživo. Například čtyřdenní wrestlingová akce v Torontě se zapsala jako ta nejúspěšnější, co se návštěvnosti a zisku týče. (Lístek stál v přepočtu necelých 14 000 Kč) K wrestlingu patří také krásné, svalnaté a vzrušující dívky.

 

  • Co pro diváky wrestling znamená?

      Je to hra? Nebo pravá realita? Proč lidé tolik vyhledávají násilí a sledují jej jako něco nadpozemského? Názory na wrestling jsou rozporuplné. Každopádně musíme uznat, že se jedná o velmi odvážný a drsný sport, který vyžaduje nekonečný trénink, odvahu a kondici. Na druhou stranu se neubráníme mediálnímu boomu, ze kterého vyplývá, že wrestling je také výhodným byznysem.

Existují pravidla wrestlingu

Wrestling je boj muže proti muži (nebo žen), při kterém je dovoleno téměř vše. Zápas je koncipován jako realita, boj je ale více či méně fingovaný. Pravidla pro wrestling jsou velmi kontroverzní. Může se zdát, že vůbec žádná nejsou. Základní však existují. Problémem je to, že jsou velmi často pozměňována, porušována, dokonce i rozhodčími někdy pomíjena.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id22266 (zdravotnimagazin.cz#6701)


Přidat komentář