Zastepujte si

tep pochází pravděpodobně z Afriky. Súdánští černoši podupáváním tančili na svých rituálních shromážděních a slavnostech. Poté, co byli afričtí domorodci zavlečeni jako otroci do Ameriky, se step uchytil i u místních.

Když cítíte hudbu, ...

Stepování neboli krokování, to je soustava různých stylů podupávání a skákání, nejlépe ve speciálních botech s kovovou podrážkou – pro zvukové podtržení jednotlivých kroků. Stepovat můžete podle různých krokových variací nebo dle vlastní fantazie.

Odkud přišel step

Step pochází pravděpodobně z Afriky. Súdánští černoši podupáváním tančili na svých rituálních shromážděních a slavnostech. Poté, co byli afričtí domorodci zavlečeni jako otroci do Ameriky, se step uchytil i u místních a tanec se brzy prosadil i na filmových plátnech Hollywoodu.

Relaxace = stepování

Step, to je zábava, radost z pohybu, psychický odpočinek i dobré kondiční cvičení. Stepovat se dá nejen na swing, ale i na rock and roll nebo moderní hudbu. Step není náročný ani finančně – tzv. street step můžete stepovat jen v teniskách.

Tanec dle fantazie

Step můžete tančit sami, ve dvojicích, malých či velkých skupinách. Stepovat mohou děti i dospělí a omezení se netýká ani výšky nebo šířky postavy. Se stepem můžete začít v jakémkoliv věku.

Stepujete = hubnete

Pokud se rozhodnete pravidelně stepovat, což znamená alespoň hodinu denně, zpevníte si stehenní, lýtkové i hýžďové svaly a již nebudete muset držet žádné diety. Navíc si zvýšíte fyzickou kondici.

Nový vytvořený styl = Step aerobic

Pokud toužíte zhubnout a posílit nejrizikovější ženské partie – zadeček, stehna a boky, můžete se přihlásit na step aerobic. Jedná se o formu vytrvalostně silového aerobiku založeného zejména na vystupování na cca 20 cm vysoký na stupínek. K posílení horní poloviny těla se využívá různých činek, tyčí apod. Step aerobic zvyšuje efekt posilování až o 30% oproti klasickému aerobicu.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id21799 (zdravotnimagazin.cz#5453)


Přidat komentář