Zpevněte ramena

Mírně se rozkročte a rozložte váhu mezi špičku a patu. Vezměte do rukou činky a srovnejte ruce podél těla tak, aby se hřbetem dotýkaly stehen. Nadechněte se a pomalu tlačte zátěž nahoru až k ramenům.

Zpevnění ramen - cvičení s činkami

Ke cvičení s činkami budete potřebovat jen dvoukilové činky (popřípadě plastové láhve s vodou) a volnou půlhodinku třikrát týdně. Každý cvik proveďte dvanáctkrát a celou sestavu si třikrát zopakujte. Chcete zhubnout přesně na místech, kde to potřebujete?

Zpevnění ramen a bicepsů

Mírně se rozkročte a rozložte váhu mezi špičku a patu. Vezměte do rukou činky a srovnejte ruce podél těla tak, aby se hřbetem dotýkaly stehen. Nadechněte se a pomalu tlačte zátěž nahoru až k ramenům. V této poloze vydržte okamžik a s výdechem se vraťte zpět do základní pozice. Dávejte však pozor, abyste držela lokty těsně u těla, ramena měla uvolněná a nekrčila je. Trup mějte pevný a nekývejte se.

Jak správně cvičit s činkami?

Vezměte do rukou dvoukilové činky. Rozpřáhněte ruce, jako byste chtěla někoho obejmout. Pokrčte lokty směrem vzhůru, aby tvořily pravý úhel. Pravou ruku ponechte na výchozí pozici, zatímco levé předloktí pomalu spusťte dolů. Setrvejte v této poloze dvě sekundy a pak pomalu nechte klesat střídavě pravé a levé předloktí. Zatněte břišní svalstvo. Cviky pro pevné bříško naleznete zde...

Zapojení nejen ramen, ale i zad

Při cvičení s činkami se mírně  rozkročte. Jemně se předkloňte a zlehka pokrčte kolena. Záda mějte rovná jako pravítko (záda také potřebují zpevnit). Přidržujte ruce rovnoběžně se stehny a činky ve výšce vašich kolen. Stlačte ramena k sobě tak, abyste k sobě stáhla lopatky a trapézy (svaly na zadní straně krku a šíje). Pomalu tahejte závaží vzhůru, až se vám pokrčí lokty. Vydržte tak okamžik a zvolna se vraťte do výchozí pozice. Napětí je v šíji a tricepsech.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id22078 (zdravotnimagazin.cz#6138)


Přidat komentář