Cvičení na míči

Kde a kdo cvičí na míči. Cvičení na míči se hodí pro každého. Cvičení na míči - komu pomáhá. Správná velikost míče pro cvičení na míči. Hlavní rysy cvičení na míči. Posilování na míči.

Kde a kdo cvičí na míči

Míče na cvičení - běžně se už využívají zejména v rehabilitačních centrech a v porodnicích. Míče se začínají pomalu objevovat i v posilovnách a možná i u vás v domácnosti.
Využití míčů takřka nezná hranic. **
**

Cvičení na míči se hodí pro každého

Nezáleží na věku, kondici, ani zdraví. Cvičením na míči můžete spoustu zdravotních chyb napravit a jiným předejít.

Hlavní rysy cvičení na míči

  • je vhodný pro všechny věkové skupiny
  • poskytuje lepší koordinaci těla, pohyblivost
  • je možný pro jednotlivce i skupiny v zaměstnání nebo doma
  • podporuje funkční pohybový systém pro každodenní život

Cvičení na míči - komu pomáhá

Posilování na míči je prevencí bolesti zad, udržuje vaše záda v dobré formě a skoro bez námahy. Cvičení na míči v těhotenství pomáhá uvolňovat pánevní dno při porodu a pomáhá i poporodní rekonvalescenci - šestinedělí.
Zlepšuje svalové napětí a koordinační poruchy. Napravuje vybočení páteře a kulatá záda (při sezení se nelze hrbit).
Při cvičení na míči odlehčujete nosným kloubům.

Správná velikost míče pro cvičení na míči

Nepodceňujte výběr vhodné velikosti ani kvalitu. Dražší míče mívají lepší nosnost. Při výběru správné velikosti velkého míče musí hýždě trochu výše než kolena (pouze takto je pánev správně umístěna). Správná velikost míče na cvičení se pozná například podle výšky postavy.

  • výška postavy do 140 cm - průměr míče 45 cm
  • výška postavy do 150 cm - průměr míče 55 cm
  • výška postavy do 175 cm - průměr míče 65 cm
  • měříte-li více než 175 cm, potom musí být průměr míče 75 cm a více

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id22348 (zdravotnimagazin.cz#6884)


Přidat komentář