Dědičné onemocnění - Hemofilie

Hemofilie je nemoc, způsobená mutací některého z koagulačních (srážecích) faktorů. Je to nemoc dědičná, což znamená, že možnost výskytu hemofilie, je při každém dalším těhotenství 25%. Onemocnění postihuje muže, ženy jsou pouze přenašečkami.

Hemofilie

Hemofilie je nemoc, způsobená mutací některého z koagulačních (srážecích) faktorů. Je to nemoc dědičná, což znamená, že možnost výskytu hemofilie, je při každém dalším těhotenství 25%. Onemocnění postihuje muže, ženy jsou pouze přenašečkami.

Vnímat každou změnu u dítěte

  • První projevy hemofilie se mohou objevit už při porodu dítěte, po očkování nebo pořezání zoubků. Medicína v dnešní době však umožňuje již před narozením zjistit, zda se narodí dítě zdravé nebo bude hemofilik.
  • Pokud je Vaše dítě hemofilií postiženo, je zapotřebí ho hlídat mnohem důkladněji než dítě zdravé. Jakákoliv malá oděrka může pro dítě znamenat nebezpečí, proto je důležité předcházet úrazům.
  • V případě, že Váš syn má horečku, nikdy mu nepodávejte Acylpyrin nebo jiné léky, obsahující kyselinu acetylsalicylovou.
  • Začne-li dítě chodit do školky, dejte učitelkám vědět o tom, že trpí hemofilií. Vysvětlete, co smí a nesmí, dejte jim na vědomí, že při každém zranění Vás musí okamžitě kontaktovat.
  • Váš syn může sportovat, ale nedoporučují se sporty, při kterých jsou namáhány klouby (hokej, fotbal, tenis aj.). Nejvhodnějšími sporty pro děti s hemofilií jsou plavání, jízda na kole nebo běh na lyžích. Je však nutné používat chrániče a helmu.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id22457 (zdravotnimagazin.cz#7128)


Přidat komentář