Fitness při graviditě

Pokud cvičíte pravidelně, je úprava tréninku nezbytná. Stávající trénink musí ubrat na intenzitě a změnit množství i formu cviků. Je nezbytné osobně konzultovat veškeré sportovní aktivity v těhotenství s gynekologem a trenérem.

Těhotenství styl cvičení

Těhotenství styl cvičení zásadně ovlivňuje. Zvětšená děloha mění ženino těžiště a nadměrně zvětšuje lordózu. Zvýšení hladin hormonů (hlavně progesteronu) uvolňuje šlachy a vazy. Uvolňují se pánevní chrupavky, které umožňují porod. Zvětšující se prsa rovněž působí na změnu těžiště ženy a zvyšující se váha přispívá k bolesti zad a ramen.

Před těhotenstvím musíte zmírnit na tempu trénování

Pokud cvičíte pravidelně, je úprava tréninku nezbytná. Stávající trénink musí ubrat na intenzitě a změnit množství i formu cviků (některé cviky musíte zcela vynechat). Je nezbytné osobně konzultovat veškeré sportovní aktivity v těhotenství s gynekologem a trenérem. Každá žena a těhotenství je individuální, proto se o cvičení poraďte.

Čeho se vyhnout při tréninku

  • v prvním trimestru se raději posilování zcela vyhněte
  • nedoporučuje se začít s tréninkem v posilovně až při graviditě, když jste předtím neposilovaly
  • trénujte pouze se souhlasem lékaře, nemáte-li žádné zdravotní komplikace
  • organismus nepřehřívejte a dopřejte tělu dostatek tekutin
  • při posilování příliš nezvyšujte tepovou frekvenci

Pozor na cviky

  • tlakové cviky
  • hluboké dřepy
  • cviky v předklonu
  • cviky namáhající silově břicho a pánevní dno
  • v druhém až třetím trimestru necvičte na zádech a vynechte cviky s rotacemi

Rady na závěr

Tréninky provádějte zásadně s lehkou zátěží, s intenzitou maximálně 70%. Hodně a často odpočívejte, trénujte krátce. Po poradě s odborníkem na výživu či lékařem užívejte doplňky v podobě stopových prvků, minerálů a vitamínů.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id22333 (zdravotnimagazin.cz#6849)


Přidat komentář