Laktační poradenství a příprava

Průběh těhotenství, příprava k porodu, kojení, péče o miminko. Najednou je toho tolik. Jak to má člověk zvládnout, jak neudělat chybu, jak přivést na svět zdravé miminko? Na všechny otázky vám odpoví speciální kurzy pro těhotné.

Jak se připravit na porod a mateřství?

Můžete se připravit posloucháním rad druhých, posloucháním zážitků a dalších šokových situací, do kterých se dostaly nepřipravené ženy u porodu. Můžete samozřejmě studovat řadu odborných knih. Na trhu je jich opravdu mnoho a mají různá zaměření. Můžete však udělat víc. Můžete se přihlásit do některého** kurzu předporodní přípravy**, kde vás seznámí přesně s tím, co budete potřebovat, připraví vás na porod a na to, jak ho beze strachu zvládnout, i s partnerem a pak vás také naučí jak se o miminko starat a jak ho kojit.

Miminko

Čekáte miminko?

Pak se můžete zúčastnit některé z velkých přednášek o** přípravě k mateřství**, nebo můžete sebe i svého partnera objednat na předporodní přípravu. Ta může být v mateřském centru, nebo přímo u vás doma. Jde o individuální přednášku, která trvá asi 2 hodiny a seznámí vás s nejdůležitějšími informacemi kolem těhotenství, porodu a kojení. Samozřejmě i s péčí o kojence.

Co obsahuje předporodní příprava?

  • Seznámíte se s tím, jak velkou výbavičku pro své dítě pořídit. Co je nezbytné mít a co naopak není zapotřebí a je to vlastně zbytečné.
  • Seznámíte se s průběhem těhotenství a zejména s věcmi, které se ne vždy řeší s gynekologem.
  • Dozvíte se také něco o porodnicích a o výběru porodnice, kde budete chtít rodit. Váš výběr může ovlivnit Statut "Baby Friendly", což značí nemocnici přátelskou ke kojení.
  • Příprava na porod je velmi důležitá. Zde se seznámíte nejen s tím, jak porod probíhá, ale jak vy sama a váš partner můžete průběh porodu ovlivnit. A věřte, že rozdíl mezi připravenou ženou, která ví, co dělá, jak se má chovat, co ji pomůže a čemu se raději vyhnout a ženou, která neví, do čeho jde a má strach je velký.
  • Šestinedělí vás opravdu nemusí vždy naplnit štěstím. Může to být i období vyčerpání a stresu, kdy máte chuť vše vzdát. Ovšem nejste sama. Opět je tu příprava k porodu, která vám dopředu nastíní problémy a pak poradkyně, která pomůže.
  • Kojení dnes není samozřejmost. Proto je lépe seznámit se s tím, jak ke kojení přistupovat již před porodem.
  • Kojenec, tedy vaše miminko, vám může připravit nejednu horkou chvilku. Proto je lépe se seznámit s možnostmi a problémy, které vás mohou potkat a tím, jak je můžete řešit.

předporodní příprava

Laktační a poporodní poradenství

Výhodou tohoto** poradenství** je, že ho můžete využít hned několika způsoby a z části vás nic nestojí. Laktační poradkyně jsou k dispozici vlastně stále. Můžete jim volat na telefon, psát na e-mailovou adresu, můžete využít i skype anebo se lze objednat osobní návštěvu. Veškeré konzultace po telefonu nebo e-mailu jsou přitom zdarma.

Kdy volat o pomoc při kojení?

Pomoc můžete využít hned v porodnici. Pokud máte pocit, že kojení nejde jak má, že dítě dobře nesaje, máte problémy s prsy, nejde vám kojit s kloboučkem, nebo je kojení bolestivé, tak volejte laktační poradkyni. Na laktační poradkyni se můžete obrátit, i když již jste doma a kojení je problematické, nebo vaše dítě málo přibývá na váze. S přivoláním pomoci určitě neotálejte, pokud vaše prsa jsou nalitá a zatvrdlá. Volejte, pokud jsou horká a bolí. Pomoc vám přijde vhod i u popraskaných bradavek, které se zásluhou častého kojení nehojí.** Laktační poradkyně** vám pomůže vyřešit i otázky kolem výživy, cvičení nebo možnosti otěhotnění v době kojení. Neváhejte se na ni obrátit ani v případě, že jde vše dobře. Někdy návštěva laktační poradkyně pomůže i s maličkostmi a nastartuje tak dlouhodobé kojení, které vaše dítě dobře připraví na život.

Fytofarmaka

Jde o čistě přírodní preparáty, které pomáhají tam, kde vše ostatní selhává. Anebo, které podpoří klasickou léčbu. Výborné je jejich použití zejména u atopického ekzému a dalších problematických kožních onemocnění. Fytofarmaka zklidňují pokožku a zároveň ji i hojí. Nebojte se nechat si poradit a vyzkoušet tuto léčbu i u dětí.Fit v těhotenství i po něm

Fit v těhotenství i po něm

Těhotenství je velká zátěž na celý organismus ženy. Mění se postava, žena přibírá a celkově dochází k velkým změnám. Vše však jde velmi dobře ustát s pečlivým programem vytvořeným na míru. S ním je možné prožít klidné a pohodové těhotenství, a po porodu se postupně vrátit ke štíhlé postavě. Pokud chcete vyzkoušet tento způsob hubnutí, pak se obraťte na svou poradkyni a objednejte si bezplatnou konzultaci. Určitě neuděláte chybu.

Pracujte a pomáhejte

Pokud rádi pomáháte druhým, a máte chuť se i v době mateřství zabývat nějakou činností, můžete vyzkoušet** profesi profesionální poradkyně.** Můžete tak pracovat z domova, být se svým dítětem a ještě využít svého volného času k získání financí. Vybírat je opravdu z čeho. Můžete pomáhat jako profesionální laktační poradkyně, učit užívat fytofarmaka, nebo jakýkoli jiný obor, který se vám bude líbit. I zde vám pomůže vaše poradkyně. Stačí opět jen zavolat.

Těhotenství a mateřství

Jde o období, které je náročné, ale i krásné. Většinou na všechna úskalí této doby se okamžitě zapomíná a zůstávají jen krásné a příjemné vzpomínky. Cestu vám vždy usnadní právě pomoc profesionálních poradkyň. Jejich zásluhou mnoho maminek předešlo vážným problémům právě s kojením svých dětí. A nejen to, poradkyně často jsou na telefonu v okamžiku, kdy ostatní prostě nejsou k sehnání. Určitě na toto nezapomeňte, až si nebudete vědět rady.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id23137 (zdravotnimagazin.cz#10309)


Přidat komentář