Madonin komplex

Zdá se Vám, že je Váš muž po porodu jiný? Nechce se s Vámi ani mazlit a už vůbec ne milovat? Co se stalo? Možná za to může Madonin komplex. Že jste o něm ještě nikdy neslyšela? To je možná ta chyba!

Váš partner byl u porodu dítěte a nyní ve Vás vidí spíše matku než milenku a životní partnerku? Pak trpí Madoniným komplexem, což je stav, kdy muž přestane ženu vnímat jako sexuální objekt a je to způsobeno tím, že byl přítomen na porodním sále. Ale neděste se, v mnoha případech se tato ztráta chuti k sexu celkem brzy vrátí. Madonin komplex je znám již několik let a trpí jím především muži. Jedná se hlavně o typické vyvrhely společnosti, kteří trpěli špatným dětstvím. Zanedbávali je rodiče, poznali domácí násilí a cítí odpor ke krvi a bolesti. Lásku, kterou jako děti nepoznali, poté hledají u své partnerky a logicky ji chtějí také předávat svým dětem. Jenže když jsou pak tito muži přítomni u porodu a vidí, kolik krve a bolesti tento zázrak pojme, dochází u nich k traumatu. Nechtějí totiž vidět svou ženu trpět.

Příznaky - jak je poznáme?

Že muž trpí Madoniným komplexem poznáme především tak, že ztratí o svou ženu zájem, ale pouze v sexuální oblasti. Chce být nadále skvělým otcem i manželem. O sex se však nezajímá, straní se ho a nemá potřebu fyzické náklonnosti. Tato situace je riziková zejména v tom, že o jiné ženy začne mít větší zájem. Kouká se po jiných, objevuje se u něj znovu touha poznávat a je tak možné, že si v tomto kritickém období najde milenku. Naštěstí se také může stát, že muž postihnutý tímto komplexem se rodiny vzdát nechce a touha po vlastní manželce se mu po čase vrátí. Důležitá je tolerance a trpělivost na obou stranách. Na muže nesmíme tlačit, podezírat ho nebo mu vyhrožovat. Řešením je v poslední řadě i návštěva sexuologické poradny.

Sex po porodu

Dítě bezesporu vnese do každé rodiny nové světlo. Otočí nás dosavadní svět vzhůru nohama a najednou se vše točí jen kolem miminka. Pocity štěstí a radosti střídají pocity únavy a vyčerpání. Prvních pár měsíců je pro každého čerstvého rodiče náročných. Bohužel doplatit na to může hlavně sexuální život. Žena může mít po porodu menší chuť k sexu, je to díky hormonům s názvem prolaktiny, které pomáhají k tvorbě mateřského mléka. Na vině může být i psychika. Ženy se zkrátka sexu po porodu bojí, zvlášť když si vytrpěly těžká poporodní zranění. Zabijákem sexu může být také stud. Po porodu je ženské tělo strhané, objevily se strie, jizvy po císařském řezu apod., a to vše může rovněž ovlivňovat touhu po milování. Sexuální abstinence hrozí i mužům, kteří právě prožívají zmíněný Madonin komplex.

Rozhodně jsme pro, aby partner u porodu dítěte byl, ale musí si to přát i on sám. Ženy si většinou přítomnost muže na porodním sále vychvalují a to zejména proto, že v neosobním prostředí sebou mají milující osobu. Symptomy Madonina komplexu odezní již po 6 měsících, nedovolte, aby kvůli menšímu traumatu z porodu došlo Vaše spokojené manželství k rozvodu. Jakmile problém překonáte, stmelí to Váš vztah po všech stránkách.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id23294 (zdravotnimagazin.cz#10467)


Diskuze a zkušenosti

Radek | 16.08.2015 00:44
Re: Madonin komplex Byl jsem u porodu a mam M koplex cca 2,5 roku , zena jeste koji, navic mame potomka stale v loznici, ktera vypada jak pokojicek..... Bohuzel zacinam pokukovat po 18-iletych.


Přidat komentář