Plavání kojenců a batolat - Klatovy

Čekáte miminko? Nebo se vám právě narodilo a vy přemýšlíte jak s ním trávit čas? Vyzkoušet můžete některý z kurzů plavání pro kojence a batolata. Zažijete zde zábavu, naučíte se nové cviky se svým dítětem a poznáte další rodiče.

Proč plavat s kojenci?

Jde o velmi pozitivní činnost, která výrazně ovlivní vývoj dítěte a také posílí jeho vztah s rodičem. Ovšem důvodů je více a je možné si o nich mnohem déle povídat. Ostatně každá maminka, každý otec, chce pro své dítko to nejlepší a chce vědět vše, co činnost obnáší, aby byla pro dítě opravdu prospěšná. Takže tedy jako základ je nutné uvést, že plavání a celkově styk s vodou přináší výhody po stránce psychomotorického vývoje dítěte. Tedy kojenec se v** plavání** neučí plavat prsa či znak, nebo nějaký jiný styl, ale rodič s ním manipuluje pod dohledem a vedením instruktorky a tím dítě stimuluje a zlepšuje jeho pohybovou koordinaci a svalový tonus. Dítko tak zažívá příjemné pocity, uvolní se a také se celkově posílí. Nejlépe je to vidět u dětí, které mají pohybové nebo jiné problémy. Navíc plavání kojenců má i do budoucna velmi pozitivní působení. Děti, které chodily do kurzů plavání, již od kojeneckého věku se nebojí vody a také se mnohem rychleji** naučí plavat**. Většinou již v období od 4 let je možné začít s výukou klasického plavání, tedy plaveckých stylů jako jsou prsa, znak nebo kraul.

Plavání s novorozenci

Jde o úplně první kontakt s vodou. Toto plavání je určeno pro opravdu malé děti, a to od 3 do 6 měsíců. Na kurz je zapotřebí se domluvit individuálně. V kurzu se naučíte spojit příjemné s užitečným. Tedy naučíte se, jak proměnit obyčejnou dobu koupání v příjemný zážitek. Pod vedením instruktorky se zde seznámíte s vodním prostředím a úplnými začátky** plavání kojenců**. Naučíte se manipulaci s miminkem v mělké i hlubší vodě, používání prvních pomůcek, začátek abecedy potápění, otužování a masážní prvky. Pro takto malá miminka velmi dobře poslouží i klasická vana. Až začnete s plaváním s vaším dítkem sami, pak nezapomeňte přizpůsobit pobyt ve vodě stavu i náladě dítěte. I když je pravdou, že právě teplá voda a hravé cviky často automaticky zlepší náladu dítěte, uvolní a rozběhne se mu zažívání a zklidní se. Po plavání a koupeli pak spokojeně usíná.

Plavání s batolaty

Tento kurz je určen pro děti od 6 měsíců do 3 let, a probíhá již na krytém bazénu. Plavání je zaměřeno především na hru rodiče s dítětem a na příjemný pobyt v teplém bazénu. Pomocí her, říkanek, písniček, mazlení, hlazení a jemné manipulace je dítko stimulováno a vedeno k pohybové aktivitě. Dítě v této době velmi intenzivně vnímá přítomnost rodiče, ať již maminky či tatínka, a tím se prohlubuje jejich vztah. Batolata se přirozenou a hravou formou postupně učí základním plaveckým dovednostem, jako splývat v poloze na zádech i na bříšku, vydechovat do vody, skákat, potápět se a orientovat se pod vodou. Získávají tak cit pro vodu, cítí se ve vodě v bezpečí, a tak z vody nemají strach, ani při koupeli, ani při mytí vlásků, ani při pozdější výuce plaveckých dovedností, která začíná od 4 let věku dítěte. Což je doba, kdy má dítě již dostatečně koordinované pohyby a tak se zvládne naučit jednotlivé styly plavání.

Plavání s batolaty

Hlídání dětí

V době prázdnin, ale i během roku, je možné dát malé Vodníčky na hlídání Baby clubu. Možností hlídání je více, stačí si vybrat to, které vám vyhovuje.

Hlídání dětí

Individuální hlídání

Pro maminky, které potřebují z různých důvodů pohlídat dítě v jiné době, než je Školička Sluníčko, je tu individuální hlídání. Stačí zavolat a domluvit si termín.

Baby club pro děti s maminkami

Jedenkrát za týden se můžete vypravit do Baby clubu na pár hezkých hodin, které prožijete vy a vaše děti s ostatními maminkami a jejich dětmi. Je pro vás připraven zajímavý program, a navíc si zde můžete popovídat s ostatními.

Vybírejte pečlivě

Pro aktivity se svými dětmi vybírejte pečlivě místo, kam se vypravíte. Přednost vždy dejte těm místům, která mají kvalitní doporučení, a kde jsou ostatní maminky a děti spokojeni. Tak máte jistotu, že i vy se budete těšit na kurzy plavání, školičku, cvičení, či zajímavou dovolenou.

Baby club - hlídání dětí

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id23203 (zdravotnimagazin.cz#10375)


Přidat komentář