Plavání kojenců a batolat okres Šumperk

Co může mít společného hroch a kojenec? Že by nemotornost? Ne. Je to voda, která pro hrocha představuje domov. A to samé platí u miminka. Než se narodilo, bylo v prostředí plodové vody. I po narození mu můžete dopřát, co je mu přirozené.

A tak nejen z uvedeného důvodu se plavání kojenců a batolat stává stále oblíbenější aktivitou. O to více, že se mezi rodiči a jejich ratolestmi upevňuje vzájemný vztah. Chcete-li smysluplně trávit Váš čas s potomkem, podpořit ho v jeho vývoji a nových dovednostech, pak mu můžete dát to nejlepší: Vaši lásku, péči, ale i čas na radovánky. Po první lekci plavání můžete být příjemně překvapeni.

Kojenecké plavání

Každá změna je svým způsobem stresující. Ovšem pro malé dítě, kojence není změnou plavání, spíše, vytrhnutí z prostředí, ve kterém bylo celou dobu, než se narodilo. Plavání malému miminku tak jen prospěje. Některé děti na první, druhé lekci zapláčou.
Nemusí to být však vodou, jako takovou, ale neznámým prostředím, cizími lidmi a do jisté míry i napětím, které z Vás může vycítit. Určitě stojí za to vytrvat, i když možná první lekci, nebo její část strávíte spíše konejšením miminka.

Kojenecké plavání s odbornou plaveckou instruktorkou

V každém případě je důležité přistupovat k plavání nenásilně. Již z toho důvodu dělá plavecká instruktorka vše proto, aby se všechny děti na plavání cítily dobře. Je brán v potaz i momentální stav, rozpoložení dítěte. Profesionální plavecká instruktorka přistupuje ke každému plaváčkovi individuálně. A tak v jedné skupince můžete spatřit kolem pěti až deseti dětí s rodiči (v clubu Hrošík je max. počet sedm dětí s rodiči). Větší počet není vhodný, vzhledem k dodržení individuálního přístupu, maximálnímu věnování se každému dítěti aj.

Výhody plavání pro kojence, batolata

Jaké přínosy můžete očekávat, rozhodnete-li se pro** plavání kojenců, batolat? Budete možná překvapeni množstvím výhod. S plaváním jde ruku v ruce otužování. A právě otužování je jedním ze stěžejních výhod. Otužilé dítě se může pochlubit lepším **imunitním systémem, zvýšenou obranyschopností těla. Co z toho plyne? Pokud jste se dříve potýkali s poměrně častým nachlazením, teplotou, pak díky plavání zaznamenáte sníženou míru onemocnění.

Plavání a doposud nevybudovaný imunitní systém

Možná však zaznamenáte po prvních, dvou lekcích, že Vám naopak dítě začalo stonat. Je to dáno tím, že malé děti nemají doposud vybudovaný patřičný imunitní systém. A jaké je řešení? Přestat s plaváním? Poraďte se s Vaší praktickou lékařkou, plaveckou instruktorkou. S největší pravděpodobností dostanete doporučení plavání přerušit, ale nezatracovat a pokračovat v něm za čas, tj. za čtvrt roku, za půl roku, kdy bude plavecký klub pořádat další kurzy.

Plavání a vydatný spánek

Lepší imunita, menší míra onemocnění, tvoří nosný pilíř celého komplexu výhod. A teď si odpovězte, jak Váš drobeček usíná. Spí Vám po obědě? Usne v rozumnou večerní hodinu, nebo máte zkušenosti, že ponocuje i do desáté, jedenácté hodiny?A spí celou noc, nebo je jeho spánek neklidný? Pokud jste na všechny otázky odpověděli „ano“, pak patříte k těm šťastným. Pokud jste však zoufalí ze špatného spánku dítěte, tak zpozorněte. Je všeobecně známo, že sport unaví a spánek je pak vydatnější, hlubší. Plavání je velmi vhodnou pohybovou aktivitou, a to ne jen pro kojence. Určitě Vás tedy potěší fakt, že plavání posílí spánkový režim.

Plavání a chuť do jídla

V dospělosti se řada z nás uchyluje k dietám, odříkání. Řada z nás by ráda zhubla nějaké to kilo. Ovšem děti a dieta, to k sobě nepatří. Pokud Vaše maličké jí jako vrabeček, v jídle se jen tak nimrá, sotva si do něj zobne, ale celkově jinak prospívá, není hned důvodu k panice. Pokud byste přesto chtěli udělat něco víc, než jen stále experimentovat, jak zatraktivnit dítěti jídlo, vydejte se plavat. Ano, plavání může podpořit chuť k jídlu. A tak můžete již po první lekci zaznamenat, jak se Váš drobek s vervou pouští do pribiňáčku, či do rohlíku se šunkou.

Další přínosy kojeneckého a batolecího plavání

Mezi další přínosy plavání kojenců a batolat patří kromě zmíněného otužování, lepšího spánku a chuti do jídla také zlepšení celkového zdravotního stavu, posílení srdečně-cévního systému, zlepšení vitální kapacity plic a zlepšení peristaltiky střev. Plavání je téměř jediná možnost pohybové aktivity pro děti do jednoho roku a zároveň je připravuje na vstup do kolektivu. Maminky si díky plavání kojenců a batolat zpestří mateřskou dovolenou a vymění zkušenosti s ostatními rodiči.

Cvičení a plavání pro těhotné

Cvičení i plavání pro těhotné má význam po stránce prevence, celkovému zdraví během těhotenství i po porodu, relaxace, fyzické i duševní pohody. Plavání, cvičení v těhotenství je však přínosné nejen pro budoucí maminky, ale i miminka v bříšku. Dosud nenarozené miminko a maminka tvoří silnou dvojku. To, jak se maminka zrovna cítí, fyzicky i psychicky, má vliv i na děťátko. Dítě vnímá vše, co maminka činí, jak k němu promlouvá apod. Plavání tak bude vnímat maminka i miminko.

Cvičení a plavání pro těhotné – snadnější porod

Která budoucí maminka nemá určité** obavy z porodu**. A nemusí se jednat jen o prvorodičku. Obavy se nemusí týkat jen míry bolesti, ale také samotnému průběhu porodu, případným komplikacím. Je velmi důležité, aby se budoucí maminka zbytečně nestresovala. Samozřejmě, jednoduše se to říká, hůř však realizuje. Sedět jen tak se založenýma rukama však maminky nemusí. Díky odborně vedenému cvičení a plavání, se maminky mohou dostat do pohody a snadněji zvládnout porod, jako takový. Ovšem i po porodu ocení maminky absolvovaná cvičení a plavání v těhotenství. Je to s jako jiným cvičením. Tělo si totiž pamatuje fyzickou aktivitu a ještě nějakou dobu z ní čerpá, snáze spaluje tuky aj. Díky plavání se tak mohou maminky dostat rychleji do formy.

Relaxace v solné jeskyni

Cvičení a plavání pro těhotné si můžete ještě zpestřit relaxačním** pobytem v solné jeskyni**. Pobyt v solné jeskyni je hluboce uklidňující, posiluje imunitní systém, zlepšuje prokrvení pokožky, detoxikuje aj. Zklidníte-li Vaši mysl, přenesete klid i na Vaše miminko v bříšku.

Hraníčko

Děti je třeba stále něčím zaměstnat. Děti jsou svým způsobem jako „houby“, jak nasávají a dychtí po nových informacích a podnětech. Určitě i Vy patříte k rodičům, co by dítěti nejradši snesli „modré z nebe“. Jenže za prvé tu jsou finance, za druhé kapacita domu, bytu. A krom toho, i kdybyste dítěti pořídili celé hračkářství, tak ho může zaujmout zcela obyčejná hračka, kterou má kamarád. Pro dítě můžete udělat mnohem více, například nabízet mu nepoznané, vzácné postupně. Co například využít možnosti hraní v klubu, kde je skákací hrad, skluzavka, trampolína aj., ale také další děti.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id23221 (zdravotnimagazin.cz#10394)


Diskuze a zkušenosti

Lenka | 11.08.2012 20:10
Re: Plavání kojenců a batolat okres Šumperk Moc pěkné :-) Taky chodíme s malou plavat:-)


Přidat komentář