Plavání kojenců a batolat Praha 9, Praha 3

Každý z nás potřebuje k životu na zemi vzduch a vodu. Díky dostupnosti vody můžeme pít, vařit, prát, mýt, ale také se koupat. Pobyt ve vodě přináší relaxaci, uvolnění, zklidnění mysli, a to nejen dospělým, ale i dětem.

Dokonce již těm nejmenším můžete dopřát slast v podobě pobytu ve vodě. A nemáme tím na mysli pravidelnou večerní očistu tělíčka, ale kojenecké plavání. Plavání kojenců ve vaničkách do 6 měsíců, respektive speciálních vanách pod vedením zkušené plavecké instruktorky, zahrnuje část plavání, ale také praktické rady, tipy, které oceníte v prvních týdnech a měsících života miminka. Poslední částí jsou uvolňující, relaxační masáže miminka, kterými prohloubíte zážitek z pobytu ve vodě a navodíte pohodovou atmosféru.

Mytí a koupání miminka Praha 9, Praha 3

Někteří rodiče preferují koupání miminka každý den, jiní například obden. Do jisté míry je to věc názoru. Obecně se doporučuje, že mytí celého tělíčka za pomoci šamponu, mýdla stačí jednou za dva, tři dny. Denně je však třeba miminku umýt obličejíček, krček, ručičky, podpaží a samozřejmě genitálie. Na druhou stranu může být každodenní večerní koupání rituálem, který dítě zklidní a připraví ho na spánek.

Kojenci ve vaničkách

A teď si možná říkáte, proč platit za kurz plavání kojenců, když ho v podstatě i Vy koupáte. Co je na něm jiného? V prvé řadě, o plavání, jako takovém, ještě v případě kojenců, nelze hovořit. Spíše jde o seznamování a sžití s vodním živlem. Po postupném otrkání se, dítě zjistí, že mu voda dovoluje vykonávat celou řadu pohybů. Může se i kolikráte zdát, jakoby kojenec plaval, i když se jedná o pohyby reflexní. A odtud právě odvození kojeneckého plavání.

Kojenci ve vaničkách – co zahrnuje každá lekce

Každá lekce plavání kojenců ve vaničkách se skládá ze tří částí. Možná máte zkušenosti, či Vaši známí z jiných kurzů, že jste přišli s děťátkem na plavání, a to zahrnovalo pouze plavání, nic dalšího. Najdete však plavecká zařízení, která nabízí mnohem více. Před plaváním Vám může instruktorka odpovědět na dotazy, které Vás zajímají stran kojení, výživy, ale také vývoje děťátka. Můžete se věnovat také stále více oblíbenému šátkování, aromaterapii aj.

Relaxační masáž jako závěrečná část plavání

Po plavání je vhodné miminko ne hned obléci a spěchat domů, ale naopak v něm posílit právě prožité zážitky z plavání, a to jemnou masáží. Instruktorka Vám postupně ukáže, jak miminko masírovat, aby mu Vaše dotyky byly příjemné, připravily ho na další aktivitu, nebo naopak spánek.

Plavání dětí s rodiči v bazénu Praha 9, Praha 3

Ukončili jste kurz plavání kojenců ve vaničce? S plaváním však rozhodně končit nemusíte. To by ostatně byla škoda. Plavání kojenců ve vaničce je možné přirovnat ke stavebnímu pilíři, na kterém jsou postavené další články tvořící nosné zdi. Děti od ukončeného šestého měsíce věku mohou opustit prostředí vaničky a přejít do bazénku. V bazénku již nejste sami s dítětem. V jedné skupince je pět až šest dětí. Děti tak mohou radost z pohybu prožívat spolu s dalšími dětmi, a to formou různých her. Na řadu přijdou také nezbytné sebezáchranné dovednosti, které mohou být velmi přínosné při případném náhlém pádu do vody.

Samostatné plavání Praha 9, Praha 3

Sotva se otočíte a z Vašich miminek se stanou osobnosti se vším všudy. S každou další činností, s každým dalším měsícem dítě získává nové dovednosti. Vždy je možné nové dovednosti a zkušenosti vypilovat, zlepšit. A to platí také u plavání. Pokud Vašemu dítěti nechybí odhodlání, pevná vůle, disciplinovanost, pak se může věnovat plavání i na závodní úrovni. Než však tomu bude, je třeba na sobě hodně pracovat. Samostatné plavání je takovou přípravkou na plavání ve velkém bazénu. Děti se již učí konkrétním plaveckým stylům.

Cvičení od 4 měsíců do 5 let Praha 9, Praha 3

Každá sportovní aktivita rozvíjí a upevňuje jiné dovednosti. Pro každou sportovní aktivitu je specifická jiná činnost. Vedle plavání můžete s Vašimi dětmi chodit do k urzů cvičení pro děti, a to již od čtyř měsíců jejich věku. I zde je zachován určitý maximální počet, aby se mohla cvičitelka věnovat všem dětem stejně. Rozdělení dětí do skupinek probíhá podle jejich věku a motorických dovedností. Pohyb by měl dětem přinášet radost. Žádné nucení, násilné tlačení dítěte do kroužků a kurzů, nepřinese moc užitku.

Přínosy odborně vedeného cvičení

Správně vedené cvičení přinese nejen radost. Může podpořit správné držení těla, koordinaci pohybů dítěte. Má však také významný přínos na rozšíření slovní zásoby, lepší komunikaci s ostatními dětmi aj.

Výtvarka

Malé děti je možné přirovnat k objevitelům, a to v každém jejich vývojovém stádiu. Aby netropily neplechu, je dobré je zaměstnávat stále novou aktivitou. Jednou z nich je oblíbené malování. Možná teď budete namítat, že zaneřádit si stůl, podlahu, nebo dokonce celý byt vodovkami, prstovými barvami apod., není zrovna to pravé ořechové. Váš domov může zůstat bez poskvrnky, a přesto si děti přijdou na své. Tedy, pokud využijete výtvarných kurzů. Zájem Vašeho dítěte o malování můžete otestovat i jednorázovým výtvarným tvořeníčkem.

Ostrov objevů

A u objevování nových, neprobádaných věcí a spojitostí ještě zůstaneme. Chytlo Vaše maličké malířské „umění“? Můžete mu však poskytnout pro jeho rozvoj, pochopení souvislostí a probuzení fantazie, mnohem více, a to v jedinečných kurzech právem nesoucí název Ostrov objevů. I když i my se během dospělého života setkáváme s novými věcmi, které musíme, nebo chceme pochopit, poznat, největší dychtění, hltání a vstřebání nových informací a podnětů probíhá mezi 1 – 3 rokem věku dítěte. A právě na toto věkové rozpětí je Ostrov objevů přímo zaměřený.

Školička

Doba rodičovské dovolené Vám pomalu končí a Vy se již rozhlížíte, do jaké vhodné školky Vaše dítě přihlásíte? Pečlivý výběr školky je pro děti velmi důležitý. Vždyť od Vás budou de facto poprvé na delší dobu odloučeni. Individuální přístup a všímavost učitelek jsou více než žádané, aby nebylo dítě traumatizované, zakřiknuté aj. Vedle pohlídání dítěte by školka měla také dítěti „něco přinést“. Sednutí před obrazovku s pohádkami na několik hodin ničemu moc neprospěje. Ale takové sportovní **, hudební, taneční, výtvarné aktivity**, dítě zabaví, přivedou ho na jiné myšlenky, zlepší jeho dovednosti.

Aktivity pro těhotné Praha 9, Praha 3

V neposlední řadě bychom neměli zapomenout ani na nastávající maminky, které za pár měsíců, týdnů, dnů přivedou na svět malého, bezbranného tvorečka. Těhotenství není jen o držení se, aby maminka tzv. nejedla za dva a spíše dbala na vyváženou a hodnotnou stravu. Těhotenství by mělo být vnímáno jako skutečně jiný stav, kdy se postupně mění fyzická i psychická stránka ženy. Pro dobrý pocit ze sebe samé, pro dobrou psychiku, je dobré si vybrat některou z pohybových aktivit. Tou může být plavání, které uleví zádům, kloubům, ale i psychice.

Kurz přípravy k porodu

Cvičení je však ve velkém měřítku zaměřené na stránku fyzickou. Do jisté míry nastávající maminku připraví na blížící se porod, respektive se bude cítit pohyblivější, uvolněnější. Se samotným porodem a následnou péčí o narozené miminko však nebude mít nic společného. Vedle zakoupení odborných knih, které popisují jednotlivé fáze porodu, možnosti úlev při porodu (masáže, aromaterapie, sprcha, cvičení na balónu) aj., mohou maminky navštěvovat i cíleně zaměřené kurzy přípravy k porodu. Na takovém kurzu dostanou maminky odpovědi na své otázky, obdrží důležité informace o šestinedělí, správných technikách kojení, péči o miminko aj.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id23223 (zdravotnimagazin.cz#10396)


Diskuze a zkušenosti

jan šindler | 02.02.2013 09:59
Re: Plavání kojenců a batolat Praha 9 Můžu prosím znát vaši přesnou adresu?Děkuji Šindler

Lucka Samková | 27.08.2015 17:42
Re: Plavání kojenců a batolat Praha 9 Zdravím kdy je možné dítě přihlásit? Díky Lucka

Jitka Yaghobová | 11.09.2015 10:02
Re: Plavání kojenců a batolat Praha 9, 3 Omlouvám se za pozdní odpověď, pokud máte ještě zájem, napište mi na info@dkvodnicek.cz, ještě máme pár posledních míst. Zdravím teta vodnice Jitka

Lucka Samková | 15.09.2015 21:34
Re: Plavání kojenců a batolat Praha 9, Praha 3 Dobrý den, díky za odpověď. Máme 5ti měsíčního chlapečka kterého bychom přihlásili. Děláte i nějaké aktivity pro těhotné maminky? :) Díky Lucka


Přidat komentář