Plavání kojenců a dětí - Praha

Plavání kojenců a dětí je zdravé a navíc i oblíbené. Teplá voda přináší dětem uvolnění, pomáhá jim v rozvíjení jejich koordinace a zároveň je pozitivně stimuluje. Plavání posiluje i vztah mezi rodičem a dítětem.

Prospívá kojencům a malým dětem plavání?

I dnes panuje v odborných kruzích často názor, že plavání kojenců je naprosto nevhodné a pro zdraví spíše škodlivé. Přesto je plavání kojenců a malých dětí stále oblíbenější. A to je dobře, poněvadž na druhé straně existují výzkumy, které potvrzují prospěšnost plavání v co nejranějším věku života dítěte. Dokonce australští vědci tvrdí, že plavání může velmi prospívat zdraví a duševní pohodě dětí. Tito vědci po dobu více než šesti let studovali v několika regionech země dopad plavání na dětské zdraví. Výsledkem bylo zjištění, že plavání může snížit riziko kožních chorob o 51% a respiračních chorob až o 63%, velmi časté onemocnění uší až o 44%. Ve vyšším věku má pak plavání další pozitiva, která posilují postavení dítěte. Což bylo překvapujícím zjištěním. Jak je vidět, tak pokud plavání kojenců a malých dětí, probíhá jak má, je velmi přínosné. Aby tomu tak bylo, je nutné pečlivě vybírat plavecký kurz a instruktorku, nebo instruktora, který kurz povede. Instruktor musí mít odpovědný a příjemný přístup a bazén musí být hygienický, čistý, musí být teplý 28°C. To jsou základní potřeby pro plavání kojenců.

Vaničkování

Jde o plavání pro** úplně nejmenší děti**. Začít můžete již od zhojení pupeční šňůry. Instruktorka v tomto případě přijede až za vámi domů. Zde vás naučí jak dítě držet a jak s ním správně zacházet, aby vše mělo kladný vliv na psychomotorický vývoj dítěte a na jeho pohodu. V podstatě** vaničkování** probíhá tak, že z velké vany vytvoříte bazének a v něm pak dítě různě přidržujete v místech, která mají vliv na posilování břišních i zádových svalů. Můžete s instruktorkou začít i s přípravou na orientaci pod vodou, otužování a vyzkoušet můžete i velmi účinné minimasáže.

Plavání kojenců od 6 do 12 měsíců

Děti plavou v bazénu s teplou vodou 28°C s rodičem a zároveň posilují a zlepšují dovednosti hrou. Plavání probíhá v malých skupinkách, což umožňuje věnovat se maximálně každému dítěti i jeho rodiči. Děti zde začínají s takzvanou abecedou potápění, kde se učí nelokat vodu. Vše probíhá přirozenou a příjemnou cestou.

Plavání dětí od 1 do 3 let

Plavání probíhá v bazénu se slanou vodou. To má řadu pozitivních účinků, zejména pro děti, které mají kožní problémy, a pro alergiky. Slaná voda je přirozeně antiseptická, likviduje mikroorganismy, které se běžně vyskytují v bazénové vodě. Zároveň šetří pokožku i oči. Větší děti zde již mají více možností pro hru i cvičení. Vše probíhá hravě a s ohledem na každé dítě.

Plavání pro předškoláky

Toto** plavání** je určené pro děti od 1 do 7 let. I zde se pokračuje ve výuce hrou. U starších dětí, od 4 let je již rozvinuta koordinace pohybu a tak se učí základy plaveckých stylů a posléze i samotné plavecké styly, jako je splývání, znak nebo kraul.

Individuální výuka plavání

Pokud nemáte možnost chodit se svým dítětem plavat, pak můžete plavání objednat u** instruktora** jako individuální výuku hrou. Instruktor hravou formou bude s vaším dítětem pracovat na rozvíjení psychomotorických dovedností a na kladném přístupu k vodě.

Týdenní cvičení s hlídáním dětí

Jde o zajímavé pobyty s dětmi, kde je pro vás připraveno cvičení a pro vaše děti hlídání. Navíc však i bohatý program, který mimo jiné zahrnuje výlety s dětmi, proto je nutné vzít sebou potřeby pro turistiku pro sebe i vaše děti.

Víkendové pobyty s programem pro rodiče a děti

Jde o programově zaměřené víkendy, kdy si pokaždé můžete vyzkoušet něco jiného a zároveň i načerpat síly, odpočinout si a odreagovat se od všedních dnů. Program je vždy přizpůsobený tak, aby rodiče i děti měli možnost se zabavit i pobavit.

Masáže kojenců a dětí

Masáž je vynikajícím způsobem pro uvolnění i navázání kontaktu s dítětem. Pro vaše dítě má velmi pozitivní vliv. Zlepší spánkový rytmus dítěte, naučí Vás i Vaše dítě relaxaci, lepší spolupráci a zklidnění. Pravidelné masírování dělá dítě odolnějším vůči nemocem a škodlivým vlivům. Masírovat přitom lze již velmi malé děti. V době do asi 6 měsíců jde o** minimasáže** a pak již o masáže, maximálně přizpůsobené věku i stavu dítěte. Masírovat dítě můžete s masérkou, ale základní techniky vás masérka může naučit a vy můžete v masírování pokračovat doma. Hodí se to, zejména pokud dítko trpí na větříky.

Plavání je zdravé

A již od útlého věku. Proto s dětmi plavte, hrajte si, rozvíjejte jejich psychomotorické vlastnosti, stejně jako zálibu ve vodních hrátkách. Své děti připravíte lépe pro život a vám zůstanou krásné vzpomínky na jejich dětství. Instruktoři v plaveckých kurzech vám ve všem budou nápomocni.

plavání kojenců a dětí

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id23204 (zdravotnimagazin.cz#10376)


Přidat komentář