Plavání kojenců a dětí - Teplice

Než Vaše maličké budete moci přihlásit do tanečního kroužku, na aerobik, na judo, či jinou aktivitu, přeci jen nějaký ten čas uběhne. To však neznamená, že byste nemohli již s kojencem či batolátkem podniknout Vaši první společnou aktivitu.

Tou může být plavání, které si získává stále větší oblibu mezi rodiči i jejich potomky. Je ve Vašem městě zařízení, které nabízí plavání kojenců, batolat, předškoláčků? Pokud má navíc zařízení kladné reference, pak není důvodu váhat, abyste se společně vrhli do vodního dobrodružství, které Vám přinese radostné chvilky. A společně strávený čas, a to navíc smysluplně? Tomu, se nic nevyrovná.

Plavání s dětmi

Plavání kojenců a dětí – Teplice

S nabídkou plavání kojenců již od 6 týdnů do 3 měsíců ve vaničce, plavání kojenců a batolat, dětí předškolního věku od 3 měsíců do 6 let v bazénu přichází plavecký KLUB DUHA v Teplicích. Čekají Vás usměvavé a zkušené plavecké instruktorky, které pozvolnou formou za pomoci her, písniček a říkadel budou motivovat Vaši drobotinu k dosahování vyšších a vyšších plaveckých dovedností. Klub najdete v prostorách Městských jeslí Bělehradská, příspěvkové organizace, konkrétně pak na adrese Bělehradská 2747, 415 01 Teplice. Pro přihlášení do některého z nabízených kurzů můžete využít elektronické přihlášky, kterou najdete na webových stránkách www.klubduha.com. Pro zodpovězení otázek, domluvení si konzultační schůzky aj., můžete využít e-mailu info@klubduha.com, nebo tel: +420 604 982 354.

Plavání kojenců a dětí - Teplice

Plavání kojenců a dětí – Teplice

Přínosy plavání pro děti - posílení imunity

Plavání je přínosné pro děti jakéhokoli věku, a to i těch nejmenších, kojenců. Kupříkladu u takového otužování je známé, že posiluje obranyschopnost těla, snižuje pravděpodobnost častého nachlazení aj. Jenže aby otužování přineslo ovoce, je třeba ho provádět správně. Vrhnout se na sprchování dětí chladnou, až studenou vodou, bez přípravy, není zrovna nejvhodnější formou. Oproti tomu profesionálně vedené plavání, a to nenásilnou formou, přispěje k posílení imunity.Plavání kojenců

Další přínosy plavání

I když je otužování velmi důležité pro utužení a posílení zdraví, není jediným přínosem, který plavání nabízí. Díky plavání naplníte přísloví: ve zdravém těle, zdravý duch. Co dalšího, kromě nemocí často řešíte? Není to náhodou spánek? Jakmile přijde malý tvoreček na svět, spánku se moc nedostává. Než bude malý capart spinkat celou noc, aniž by potřeboval zahnat hlad, žízeň, bude to nějakou dobu trvat. Nedostatek vhodné aktivity, nebo naopak přemíra, může potíže se spánkem ještě znásobit. Plavání však přispěje k lepšímu spánku.

Konec potíží s bolavým bříškem

A do třetice, co dalšího u Vašeho dítěte sledujete? Není to pravidelnost stolice? Díky plavání budete moci dát vale jak průjmu, tak zácpě. Plavání totiž podporuje trávení. A v přínosech plavání bychom mohli pokračovat. Vydalo by to minimálně na pěkných pár stránek textu.

Plavání kojenců Vás naučí správné manipulaci s nimi

Dříve se snad možná ani neřešilo, nezkoumalo, jak dítě držet, chovat, manipulovat s ním při přebalování, koupání, rozvíjení jeho pohybových dovedností aj. Manipulace s dítětem se odrazí nejen na jeho náladě, chování, ale i na celkovém jeho rozvoji. Jen si vezměte, kolikrát denně dítě přebalujete, berete, chováte, předáváte ostatním členům rodiny. Veškerý „nesprávný“ úchop se může negativně promítnout na vývoji malého tvorečka. V současné době je sice možné si zakoupit odbornou literaturu popisující, ilustrující jak manipulovat s miminkem. Ovšem není nad praktickou ukázku a systematické vedení. Toho se Vám dostane, přihlásíte-li se na plavání kojenců.

Plavání a cvičení s dětmiPlavání kojenců ve vaničce

U plavání těch nejmenších se setkáte s použitím vaničky, která může být prakticky totožná s klasickou vanou. Pro začátek není vůbec nezbytné, ale ani žádoucí jít s miminkem hned do bazénku, který pro něj může být příliš neznámým teritoriem, který v něm může vyvolat zbytečnou úzkost. Naopak je doporučována vanička, vana, kterou za prvé miminko již pozná z domácího prostředí. Vanička je navíc vzhledem ke své velikosti velmi praktická.

Zaměření a vhodnost plavání kojenců

Kromě toho, plavání kojenců není hned o plavání v pravém slova smyslu, ale o již zmíněné správné manipulaci, o přivyknutí dítěte na vodu, o otužování a relaxaci. Plavání kojenců je pak doporučováno nejen pro donošená miminka, ale i předčasně narozená, či handicapovaná.

Délka jedné lekce plavání

Když se sami vypravujete na bazén, koupaliště, tak nejspíš plánujete, že ve vodě strávíte kolem hodiny i více. Plavání kojenců však trvá o poznání kratší dobu, kolem 20 minut. Žádné rekordy není třeba trhat. Ovšem samotná délka jedné lekce se také odvíjí od momentálního rozpoložení děťátka, jeho náladě, chování, jak reaguje na vodu apod.

První reakce miminek na plavání

Může se stát, že Vám maličké bude plakat. Nic se neděje, chce to zkoušet a nic nelámat přes koleno. Přijdete na další lekci. Určitě nečekejte, že se hned miminko rozzáří, jakmile se dostane do vody a přeci jenom se navíc ocitne v neznámém prostředí. Každé dítě je jiné a jinak vnímá situaci kolem sebe. S plaváním však není nutné přestat jen proto, že dítě zapláče. Záleží i na Vašem láskyplném přístupu, na individuálním přístupu plavecké instruktorky. Plynulé, houpavé, šplouchavé aj. pohyby děťátko uklidní.

Plavání kojenců a batolat v bazénuPlavání batolat

Zhruba od 3 měsíců je možné se přihlásit na plavání kojenců a batolat. Plavání již probíhá v bazénu, kdy hloubka dosahuje kolem jednoho metru. Dost hluboká pro nerušené plavání dětí i pro možnost potápění a hluboká tak, aby si mohl dospělý stoupnout a dítě mohl pohodlně držet. Aby se mohla plavecká instruktorka věnovat všem dětem, které budou na lekci, je třeba zachovat určitý počet dětí v bazénu. Pro některá zařízení je naplněná kapacita kolem deseti dětí, jiná však preferují počet nižší, kolem pěti dětí. Čím méně dětí, tím lépe pro všechny strany.

Obsah kurzu plavání kojenců a batolat

Manipulaci s kojencem již máte zvládnutou. V tomto kurzu již tedy není zapotřebí věnovat takový důraz na úchopy, manipulační techny apod. Také jsou děti již adaptované na vodu, pokud tedy absolvovali kurz ve vaničce. Plavecká instruktorka se u plavání kojenců a batolat soustřeďuje na postupný rozvoj jejich dovedností, a to opět formou rozličných zábavných her. Děti se také naučí, jak správně dýchat a v neposlední řadě dojde již na první skutečné plavecké styly, například na prsa.

Památka na plavání v podobě fotografování pod vodou

Kdo si nedokumentuje, jak jeho dítko roste, zvládá polohu na bříšku, pasení koníčků, první samostatné krůčky, první vyřčená slova apod. I na plavání můžete mít pěknou vzpomínku v podobě nevšedního snímku. Některá zařízení, která se specializují na plavání kojenců, batolat, dětí, nabízí také fotografování dětí pod vodou. Takové snímky jsou výjimečné, nevšední. Stačí se jen domluvit s klubem, zařízením, kam docházíte na plavání, zda i u nich můžete poptávat profesionální fotografování.

Prodej plaveckých pomůcek

Chcete přihlásit Vašeho potomka na některý z plaveckých kurzů, nebo jste ho již přihlásili? Nemáte však možnost, nebo čas shánět rozličné plavecké pomůcky, které bude pro plavání potřebovat, či se mu budou hodit pro plavání na klasickém bazénu? Pak můžete využít i další nabídky některých plaveckých zařízení, u kterých si můžete zakoupit například plenky do vody, plaveckou čepici, plavecké brýle, plavecký pás, desku aj. Vše budete tak mít pěkně na jednom místě. Ušetříte čas i váhání při vybírání.

Plavecké pomůcky

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id23217 (zdravotnimagazin.cz#10390)


Přidat komentář