Plavání s dětmi - Hodonín

Voda nemusí být nutně spojena s křikem a pláčem, když jdete Vašeho potomka koupat. Voda může být naopak zdrojem zábavy, radosti a zdravého pohybu. Chce to jen zvolit ten správný přístup, nelámat nic přes koleno a mít dostatek zkušeností.

Zmíněné 3 v 1 Vám mohou nabídnout plavecké kluby a další zařízení, která jsou zaměřená na provozování plavání s dětmi. Již ti nejmenší, tj. kojenci a batolátka se mohou těšit z vody ve větším měřítku než jen v podobě nezbytné očisty za pomoci mýdla a šamponu na vlásky. Plavání s dětmi pod vedením zkušené lektorky Vám a Vašemu maličkému přinese řadu výhod.

Ani ryba ani rak

Rádi byste, aby se Vaše děti cítily jako ryby ve vodě, mrštné, obezřetné, s bravurně zvládnutou technikou plavání? Šupinky a ploutve sice dítěti nenarostou, takže z něho rybička nebude, ale zato se může obrazně řečeno přeměnit ve vodníčka, a to jakmile se dostane do kontaktu s vodou.

Aby bylo plavání radost a ne starost

Zvažujete, že byste se přihlásili na plavání s dětmi? Nevíte však, zda se Vašemu maličkému bude plavání zamlouvat a bude ho dobře snášet? Aby plavání přinášelo spíše radost v očích dítěte a ve Vašich očích, pak přistupujte k plavání jako rodič s otevřenou myslí a nijak se zbytečně nestresujte. Vaše nálada se totiž promítne i do chování a rozpoložení dítěte. A případně se posilnit před, do jisté míry neznámou akcí, nějakým tím panáčkem, je rozhodně nepřípustné. Ohrozili byste tím nejen sebe, ale i bezpečnost Vašeho dítěte. A navíc, v bazénu na plavecké lekci nejste sami. Takže i další děti by mohly hřešit na Vaši „společenskou únavu“.

Plavečky pro Vás i děťátko

Každému trvá jinak dlouhou dobu, než se naučí plavat, ale také na nočníček. Čekat však, než Vaše dítě začne chodit na nočník a "dospělácký" záchod, nemusíte. Na plavání s dětmi se můžete přihlásit v podstatě již od nejútlejšího věku dítěte, tj. v kojeneckém věku. Je však nutné, abyste mrňouskovi pořídili jednorázové plavečky, podobné plenkám. Ty účinně zabrání, aby se případné kakáčky nedostaly do bazénu a neznečistily ho. A Vy? Žádné speciální plavky rozhodně nepotřebujete. Vyndejte ze skříně ty, které běžně používáte, když jdete na koupaliště.

Plavání novorozenců a kojenců do tří měsíců

Již výše jsme zmínili, že můžete s miminkem začít plavat již od nejútlejšího věku. Kdy nejdříve je vhodné si začít užívat vodního živlu se vším všudy? Doporučuje se doba po zhojení pupečního pahýlku. Pak Vám už nic nebrání, abyste kontaktovali instruktorku plavání a domluvili se na první lekci.

Plavání v domácím prostředí

Určitě přivítáte, že plavání novorozenců a kojenců probíhá v domácím prostředí, tedy u Vás doma. Díky tomu se vyhnete zdlouhavým přesunům a narušení jistoty Vašeho maličkého. Vám, jako dospělému se možná nebude zdát, že by dítě nějak významně vnímalo, kde zrovna je. I ten nejmenší človíček, co do věku, však vše pozoruje a zaznamenává. A i pro něj platí všude dobře, doma nejlépe.

Vanička, vana a bazén

S každou další „plaveckou lekcí“ nabývá miminko jistoty a více si užívá vody. A tak z domácí vaničky může dítě přejít do vany a v poslední fázi pak může přejít do opravdového bazénku, určeného pro plavání dětí. Ve všech fázích bude s Vámi odborná instruktorka, která se Vám i Vašemu dítku bude plně věnovat. Pomalé nenásilné pohyby, všímání si současného rozpoložení dítěte, brání v potaz jeho psychomotorický vývoj a vyspělost, tak na všechny tyto parametry se plavecká instruktorka zaměřuje.

Plavání dětí do pěti měsíců

Plavání dětí do 5 měsíců přinese i mnoho pozitivního Vám samotným. Co prvního Vás napadlo, když jste spatřili Vaše miminko? Nebáli jste se náhodou si ho vzít do náruče, abyste mu něco neudělali? Sice se možná někde dočtete, že je dítě tzv. nerozbitné. A nějak ho vzít, chovat, někdy ne zrovna šikovně, není nijak velkou útrapou?

Správná manipulace s miminkem souvisí i s plaváním

Opak je však pravdou. Miminko vyžaduje správnou manipulaci, a to, jak na „suchu“, tak při koupání, tj. ve vodě. Jednou ze stěžejních součástí plavání novorozenců, kojenců, je naučení se správné manipulace. Odpočinkové polohy, úchopy, nácvik přehmatů, nácvik úchopů v poloze na bříšku, tak vše jmenované Vám odborná lektorka předvede. Sami uznáte, že plavání dětí není „jen“ o plavání, jako takovém. Vše by mělo mít svůj začátek. A správná manipulace s miminkem je základem vskutku stěžejním a nezbytným.

Plavání dětí předškolního věku

Ani se nenadějete a z kojence, batolátka je rázem předškoláček. I v tomto věku je důležité pracovat na jeho rozvoji a celkovém vývoji. Určitě tak můžete pokračovat v plaveckých kurzech. Jen místo plavání novorozenců, kojenců a batolat, postoupíte do „vyšší ligy“, tj. do plavání dětí předškolního věku. Plavání dětí předškoláčků se týká věkové skupiny od 4 do 6 let. Zde již můžeme hovořit, že začne to pravé plavání. Děti se postupně naučí jeden z plaveckých stylů. Jedná se o prsa, kraul a znak. Ovšem není to jen samý dril. I relaxace a zábava má zde své důležité místo.

Vodní aerobik

Pohyb je důležitý nejen pro děti, ale i pro dospělé. Aby však pohyb přinášel radost a užitek, je třeba dobře vybírat. Takový vodní aerobik je velmi vhodnou sportovní aktivitou, a to pro všechny bez rozdílu věku, pohlaví, zdravotního stavu. Žádné zatížení kloubů, žádné prudké pohyby, dopady, otřesy aj. u vodního aerobiku nenajdete. Naopak můžete očekávat zvýšení ohebnosti, zvětšení rozsahu pohybu, zpevnění a zformování postavy. Tak směle do vody. Je sice živlem, ale i přítelem.

Plavání pro budoucí maminky

Nabídku kurzů plavání uzavřeme plaváním pro budoucí maminky, které v podstatě zase „otevřou“ plavání pro novorozence. Ne nadarmo se říká, že život je koloběh. Vrátíme-li se k plavání pro nastávající maminky, přináší jim velkou úlevu, ale také radost z pohybu. I miminko, které je ještě v bříšku, vnímá vše, co se kolem něj děje. Vnímá pocity maminky, slyší Váš hlas, Vaše slova, která směřujete k němu. A to, že se rozhodnete pro plavání v požehnaném stavu, bude kvitovat i ono samotné. Houpavé pohyby, za zvuku šplouchání budou blahodárným pohlazením pro maminku i miminko. Navíc se maminkám uleví od bolesti páteře i kloubů. Při plavání dojde k minimální ztrátě tekutin i minerálů potem, na rozdíl od jiné fyzické aktivy. Plavání pro těhotné přináší fyzické a psychické uvolnění. Uvolnění, které je velmi důležité pro samotnou maminku i miminko.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id23216 (zdravotnimagazin.cz#10389)


Přidat komentář