Předporodní kurz pro maminky - Olomouc

Moderní předporodní kurzy jsou zaměřené na budoucí maminku, její dítě a také na otce, který má možnost celý kurz, nebo jeho jednotlivé etapy absolvovat se svou ženou. Usnadní nejen samotné těhotenství, porod, ale i péči o dítě.

Těhotenství je změna

Změna, která může být velmi krásná. Zvláště pokud se na miminko těšíte a stojí vedle vás milující partner. Ale i když se na miminko těšíte sama, stejně může být toto období plné radosti a nejen z očekávaného potomka. Záleží jen na vašem přístupu. Pokud si nejste jistá, máte strach, nevíte, co vás čeká, jak vše zvládnete, pak jsou tu pro vás předporodní kurzy. Zde se nejen dozvíte jak zvládnout těhotenství, jak cvičit, jak si ulehčit porod, ale i jak pečovat o své dítě. Předporodní kurz můžete navštěvovat i s partnerem.

Perfektně připravená na mateřství

Tak to si zřejmě přeje každá budoucí maminka. A tak čte řadu knih o matce a dítěti a snaží se dozvědět další informace od žen, které již mají děti. To je samozřejmě správné. Ale nejkvalitnější informace se dozvíte v předporodním kurzu. Předporodní kurz je nejen přípravou na porod, ale i na celé těhotenství a na budoucí rodičovství, tedy péči o dítě. Vyškolené pracovnice vás seznámí s řadou praktických věcí, odpoví vám na každou vaši otázku, naučí vás jak provádět řadu činností od zjištění těhotenství až po péči o dítě. Navíc si nacvičíte úlevové polohy, které výrazně usnadní porod a polohy, ve kterých se vám bude dobře kojit.

Kdy do předporodního kurzu?

Nejlépe je pokud začnete kurz navštěvovat od 20 týdne těhotenství. Ale je možné najít si i pozdější termín. Zapojit se můžete prakticky kdykoli. Jen se může stát, že pokud do kurzu přijdete příliš pozdě, tak již nestihnete vše, co nabízí. Ale i v tomto případě vám nabídnou porodní asistentky maximum péče a rad, které se vám v tak důležitém období jako je těhotenství, porod a péče o dítě vždy budou velmi hodit.

Komplexní příprava k porodu

Jeho cílem je bezpečné provedení budoucí maminky těhotenstvím, porodem, počátky kojení a i péčí o dítě. Sestavení kurzu pamatuje na podporu maminky jak po stránce fyzické, tak po stránce psychické. Kurzy pamatují také na tatínky. Pamatují i na ty maminky, které se nemohou kurzů předporodní přípravy zúčastnit. K těm dochází porodní asistentka domů. Tato péče je hrazena zdravotní pojišťovnou.

Kurzy předporodní přípravy

Můžete je navštěvovat od 20 týdne těhotenství. Naučíte se zde posilující i uvolňující cviky. Zacvičíte si gravidjógu, pilates a vyzkoušíte i velmi účinné Alexandrovy techniky. Cvičí se na overbalech, gymnibalech a na podložce. Samotné cvičení je velmi příjemné. Uvolní namáhaná záda, zmizí strnulost a celkově přinese uvolnění a dobrou náladu. Součástí cvičení je plavání. Plavání pro těhotné je známé jako velmi účinná úlevová metoda. Voda příjemně nadnáší a plavání vedené instruktorkou, která s těhulkami cvičí, plave, učí je dýchat do vody, připraví maminky na samotný porod. Výhodou je, plavání ve slané vodě, které má velmi příznivý vliv na pokožku. Využít můžete také masáží pro těhotné. Ty jsou opravdu prospěšné a příjemné.

To vám potvrdí každá maminka. V předporodním kurzu nebudete jen cvičit, ale jsou pro vás připraveny besedy s porodními asistentkami. Zde se dozvíte, mnoho užitečného o těhotenství, porodu, i o péči o dítě. Nacvičíte si dýchání a úlevové polohy při samotném porodu a nebude opomenuto ani kojení dítěte. Máte možnost si kojení vyzkoušet s panenkou. Zhlédnete několik užitečných videí a můžete se kdykoli na cokoli zeptat. Porodní asistentky jsou zde pro vás a snaží se vám vyjít vstříc.

Kurzy pro tatínky

Probíhají jedenkrát za měsíc a zahrnují celý komplex příprav k porodu. Tatínci se seznámí teoretickou přípravou k porodu, s nácvikem dýchání v různých částech porodu, s úlevovými polohami a masážemi, které mamince velmi pomohou, s panenkou si nacvičí manipulaci s miminkem, podívají se na film o porodu a nakonec navštíví i porodní sál a oddělení šestinedělí.Celá tato příprava usnadní budoucímu tatínkovi starost o maminku a budoucího potomka. Zajistí mu rychlé reakce, a také to, že vše proběhne beze zmatků a komplikací.

Nácvik péče o dítě

Tento kurz byl sice spíše zaměřený na maminky prvorodičky, ale jak se ukazuje je velmi prospěšný pro každou budoucí maminku a to i když již má doma děti. Kurz probíhá podle nejnovějších poznatků. Hlídá nabídku trhu, tedy nabídku dokonalejších pomůcek pro výchovu, péči a vývoj dítěte. Protože to, co platilo dříve, již dnes nemusí být pravdou. Nejvíce je to vidět na doporučovaných intervalech kojení. Dříve se říkalo, že dítě se má kojit v přesných intervalech, a dnes tehdy, když si řekne. Nácvik dítěte seznamuje s péčí o dítě, s tím jak ho krmit, oblékat, koupat, kdy s ním ven, jak s ním cvičit, jak masírovat, jak kojit. Pro maminky již narozených dětí existuje laktační poradenství, kde je možné řešit problémy na horké lince.

Péče o matku a dítě po porodu

Péče o maminku by měla pokračovat i po porodu. Postarají se o ni profesionální porodní asistentky, které umí nejen poradit s péčí o maminku po porodu, ale i s péčí o miminko. Jsou totiž vyškolené i jako laktační poradkyně a tak mamince pomohou s technikou kojení, naučí ji přikládat dítě k prsu a v případě problémů najdou adekvátní řešení. Ne každá maminka může kojit klasickým způsobem. Některé potřebují pomoci například používáním kloboučků, které umožní kojení i maminkám s plochými nebo vpáčenými bradavkami. Kromě toho poradí jak s dítětem cvičit, jak ho masírovat, aby se mu ulevilo od problémů, zklidnilo se a mohlo klidně spát. Porodní asistentka může také zprostředkovat plavání kojenců. Plavání probíhá ve slané vodě, což je pro dítě příznivé a jako pozitivní se ukázalo, že děti, které od kojeneckého věku plavou jsou mnohem méně nemocné a mají lepší psychomotorický vývoj.

Předporodní péče

Kurzy předporodní péče nejsou žádnou vymožeností. Jsou sestavovány tak, aby opravdu pomáhaly tam, kde je to zapotřebí. Proto, se zde každá maminka může poradit, zeptat se na to, co ji tíží. A ještě jedna velká výhoda předporodních kurzů. Často zde vznikají nová přátelství, která přetrvávají po mnoho dalších let. A tak, pokud jste těhotné a potřebujete si popovídat, přihlaste se do předporodního kurzu. Určitě nebudete litovat.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id23268 (zdravotnimagazin.cz#10441)


Přidat komentář