Předporodní kurzy - Český Krumlov

Komplexní předporodní příprava a vysvětlení poporodní problematiky je pro ženy bezesporu velmi přínosná činnost. V této oblasti jsou nabízeny velice užitečné kurzy, kterých se mohou zúčastnit i tatínkové.

Komplexní příprava k porodu i následná péče a pomoc je mnohými ženami velmi vítána a v této oblasti nalezneme možnost návštěvy odborných kurzů. Odborné poradenství a kurzy se týkají například předporodní a poporodní péče o rodičku, kojení a laktace a nabízena je i vítaná domácí poporodní péče. Předporodní kurzy přispívají nejen k zdravému vývoji dítěte, ale i ke klidu maminky, o kterou je pečováno pod dozorem instruktorů. Kurzy jsou určeny pro širokou veřejnost.

Předporodní kurzy - Český Krumlov

Pokud je Vaším cílem klid a získání veškerých informací a současně chcete pro sebe a své dítě udělat maximum prospěšného, pak jste na správném místě. Pokud bydlíte v oblasti Český Krumlov anebo jeho okolí, rádi Vám doporučíme absolvovat předporodní kurz pro těhotné, který je určen pro nastávající maminky nejlépe v posledním trimestru těhotenství. Kurzu se mohou zúčastnit i tatínkové, kteří chtějí být jako doprovod během porodu. Cílem lekcí je maximální příprava nastávajících rodičů na porod. Dozvíte se vše o těhotenství, správné životosprávě, o tom, co si s sebou vzít do porodnice.

K čemu předporodní kurzy slouží?

Předporodní kurzy představují nabídku aktivit, které se specializují na program pro nastávající maminky, přibližují péči o zdravé tělo a cvičení, péči o dítě, zkrátka komplexní přípravu k porodu, péči o matku a dítě po porodu. Odborná a zdravotní péče je poskytována kvalifikovaným zdravotnickým personálem (všeobecné sestry, rehabilitační pracovníci, porodní asistentky) ve spolupráci s lékaři a je částečně hrazena zdravotní pojišťovnou. Ne v plné výši, ale zdravotní pojišťovny na kurzy přispívají. Na konkrétní výši příspěvku je třeba se informovat u vaší zdravotní pojišťovny. Kurzy jsou určeny pro budoucí maminky a přináší také veškeré informace, které budou ženy po porodu potřebovat.

Předporodní kurz pro těhotné

Předporodní kurz pro těhotné je určen pro nastávající maminky, které jsou nejlépe v posledním trimestru těhotenství. Kurzu se mohou zúčastnit i tatínkové, kteří chtějí být jako doprovod během porodu. Cílem lekcí je maximální příprava nastávajících rodičů na porod a období prvních měsíců s děťátkem. Předporodní kurz obsahuje 6 lekcí. Kurzy nepřinášejí pouze informace, ale důležité je i správné a přiměřené cvičení. Nastávající maminky na kurzu relaxují, cvičí a učí se základním prvkům gravidjógy. Lekce probíhají formou přednášek a diskusí. Hodiny jsou doplněné cvičením pro těhotné, relaxací, nácvikem dýchání pro I. a II. dobu porodní, nácvikem odlehčovacích poloh a zaujmutí základní polohy pro samotný porod. Očekávaný porod je jistě velkou zátěží nejen pro maminku, ale pro celou rodinu. Cílem kurzu je tedy posílení sebevědomí nastávající matky, zvýšení sebedůvěry, podání aktuálních informací, příprava k porodu a zlepšení její fyzické a psychické kondice.

Obsah lekcí

Pokud vás předporodní kurzy pro těhotné zajímají, jistě se rádi seznámíte s jejich obsahem. V první lekci získáte informace o těhotenství, o správné životosprávě a o tom, jaké změny probíhají v ženském organismu během těhotenství. Naučíte se řešit problémy spojené s těhotenstvím. V druhé lekci se dozvíte o průběhu I. doby porodní, tedy co si sebou máte vzít do porodnice a kdy vlastně do porodnice přijet. Dozvíte se také informace o porodnici a prohlídnete si porodní sál. Ve třetí lekci si budete nacvičovat odlehčovací polohy (nutná přítomnost i budoucího doprovodu k porodu) a dozvíte se o průběhu II. doby porodní (fyziologický porod, operativní porod…) a proběhne nácvik polohy pro II. dobu porodní. Čtvrtá lekce se věnuje tématům kojení a nejčastějším problémům souvisejícím s kojením a jejich řešení. Pátá lekce přináší představení produktů MEDELA a její součástí je přednáška stomatologa. Na kurzy si určitě vezměte sebou oblečení na převléknutí (sportovní volný oděv), pevnou obuv, polštářek pod hlavu a něco k pití.

Kurzy přináší maminkám klid

Pokud jste maminka, která očekává své první dítě, jistě hledáte informace o událostech, které budou nadcházet. A právě pro úspěšné zvládnutí těchto situací jsou určeny kurzy nácviku péče o dítě. Zde se můžete naučit základům péče o novorozence a malé dítě v rámci kompletní prenatální přípravy. Tato oblast je totiž pro mnohé ženy stresující a přináší obavy, zda se budou o miminko umět zdárně postarat. Pokud ale navštívíte tento kurz, vaše obavy se rozplynou. Odborníci vás totiž na vše důležité připraví a vysvětlí vám, co je třeba pro miminko doma připravit až se narodí, jak jej správně uchopit, nakrmit, přebalit, obléct, okoupat, rozpoznat jeho zdravotní stav a umět mu vhodně pomoci. Velkou roli zde hraje také psychologická příprava. V kurzu se připravíte také na kojení. Seznámíte se s technikami kojení, polohami a pomůckami při kojení.

Cvičení pro těhotné

Těhotenská cvičení jsou pro budoucí maminky velmi důležitá, jen je zapotřebí velmi pečlivě volit druh cviků a míru zátěže, aby nedošlo k ohrožení zdraví matky ani dítěte. Organismus budoucí maminky nesmí být v žádném případě příliš nebo nevhodně zatěžován, aby nedošlo k ohrožení jejího zdraví nebo jejího budoucího dítěte. Proto je vhodné prodiskutovat cvičení s vaším ošetřujícím gynekologem a cvičit pod dozorem zkušených instruktorů.

Cvičení po porodu

S cvičením po porodu je dobré začít ihned a týká se to cviků na posílení pánevního dna. Na posilování břišního svalstva, zejména po císařském řezu ale nespěchejte. Posilovat byste měla nejprve šikmé břišní svalstvo a později přímé a to až tehdy, až zmizí rozestup přímého břišního svalstva. Pozor na intenzitu cvičení, nezapomeňte, že veškeré zplodiny (např. kyselina mléčná), které při cvičení vyrobíte spalováním, jdou miminku do mléka.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id23142 (zdravotnimagazin.cz#10314)


Přidat komentář