Sex v těhotenství

Těhotenství není nemoc a vždy záleží na konkrétní ženě, zda má o sex v tomto období zájem nebo ne. Často se mluví o tom, že mají ženy v těhotenství zvýšenou chuť na sex. Cítíte se dobře? Nebojte se s partnerem skočit do postele!

Sex v těhotenství nemusí znamenat tabu, pokud se žena cítí dobře a fit. I v tomto období je chuť na sex zcela normální a přirozená, musí se však dodržovat jistá pravidla. Důležitá je pozornost partnera na potřeby své ženy a neméně podstatná je také hygiena. Jediná situace, při které byste měla na sex zapomenout je, trpíte-li rizikovým těhotenstvím. Zdraví miminka je totiž to nejdůležitější.

Sex v těhotenství? Ne!

V průběhu těhotenství se samozřejmě s partnerem milovat můžete. Počítejte s tím, že Vaše nálada bude často proměnlivá. Bude ji ovlivňovat nevolnost, únava a podrážděnost. Mnoho párů se domnívá, že by mohl sex způsobit potrat, to je ale nesmysl. Dítě je navíc v děloze chráněno plodovou vodou a sliznicemi. Penis Vašeho partnera mu nemůže ublížit. Pro milování byste však měli volit pohodlné polohy a raději se vyhnout experimentům. Nepříjemnější polohou bude nejspíš misionář nebo poloha z boku. Kdy říct sexu ne?

  1. hrozí Vám předčasný porod - sperma obsahuje tzv. prostaglandiny a ty mohou vyvolat kontrakce. Pokud Vám tedy skutečně hrozí předčasný porod a trpíte navíc rizikovým těhotenstvím, sexuálním hrátkám se raději vyhněte.
  2. krvácíte - sexu byste měla říct ne i v případě, že krvácíte. Vaginální krvácení sebou přináší i vyšší množství bakterií a s těmi se pojí infekce a záněty.
  3. čekáte dvě a více dětí - při vícenásobném těhotenství Vám nejspíš doktor doporučil sexuální abstinenci. Raději se jeho radami řiďte.

Je také možné, že na sex v těhotenství nebudete mít chuť vůbec. Partnera byste však zanedbávat neměla. Dopřejte mu orální potěšení nebo se s ním alespoň pomazlete.

Sex v těhotenství? Ano!

Zejména v prvním trimestru má žena problém zvyknout si na změny svého těla. Může se cítit špatně a nepohodlně. V druhém trimestru se však obecně vrátí do psychické rovnováhy a je tedy schopná opět normálně fungovat. Ze zdravotního i psychologického hlediska je sex v těhotenství doporučován a to zejména proto, aby těhotenstvím nestrádal partnerský vztah. Sexualita je lidskou potřebou, kterou je potřeba respektovat v každé situaci. S partnerem proto hledejte kompromis a soustřeďte se na společná přání. Řiďte se svými pocity, ale k ničemu se nenuťte. Velkým pozitivem u sexu v těhotenství je, že si nemusíte lámat hlavu s ochranou. Užijete si tak sex v pohodě a bez stresu.

Sex po porodu

Po porodu si ženské tělo potřebuje odpočinout a nabrat síly. V šestinedělí je sex zakázaný a většina lékařů doporučuje první pohlavní styk po porodu právě až po uplynutí doby šesti týdnů. Krvácení po sexu může značit problémy se zahojením čerstvých ran. Žena by tak měla vyhledat lékařskou pomoc a silné bolesti řešit návštěvou pohotovosti. Po porodu je tělo silně citlivé a mírné bolesti po prvním pohlavím styku jsou normální stejně jako slabší krvácení. Žena může pociťovat také pnutí, vnitřní tlaky nebo záškuby. Tyto stavy by však měly brzy odeznít. Orgasmu se ale nejspíš nedočkáte. První sex po porodu doprovází spousta smíšených pocitů. Žena si může na okamžik připadat znovu jako panna. Vagína se totiž stahuje, sliznice má problém zvlhnout a poporodní poranění jsou stále bolavá.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id23293 (zdravotnimagazin.cz#10466)


Přidat komentář