Strie

Strie, tak tento název patří jedné ne moc příjemné věci. Jde o trhlinky v kůži, které se mohou vyskytovat na břiše, hýždích, stehnech, pažích, ramenech a prsou. Již vzniklé strie lze odstranit stěží, ale jejich vzniku lze účinně předcházet.

Strie a jejich vznik

Strie vznikají několika způsoby. Může to být přetažením při cvičení nebo rychlým nárůstem svalové hmoty, ale nejsou však problémem jen cvičících lidí. Strie také vznikají při náhlém ztloustnutí a většinou tomu tak je u žen v těhotenství.

Co to je strie?

Jedná se o porušenou pojivovou tkáň, která obsahuje elastická vlákna. Ta nestačí přizpůsobit svou velikost rychlému růstu okolních tkání. Porušená tkáň je pak nahrazena jinou méně kvalitní tkání, tedy strií.

Léčba strií

Strie není možné odstranit úplně, ale mohou být méně viditelné v případě, že jim bude věnována správná péče. Jde o promazávání a masírování míst, kde lze strie očekávat. Také opalování, dokáže strie zamaskovat.

Mořské řasy proti striím

Osvědčenými bojovníky proti striím jsou mořské řasy. Nejen že vyhlazují neestetické kožní projevy jako jsou strie nebo podkožní tuk, ale odbourávají také celulitidu.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id22755 (zdravotnimagazin.cz#7675)


Přidat komentář