Těhotenství a možný předčasný porod

Nedonošené dítě se zpočátku musí krmit sondou, která je zavedena přímo do žaludku, někdy v kombinaci s roztoky a výživnými látkami pomocí infuze. Tento způsob výživy se kombinuje s kojením nebo krmením z láhve.

Možné budoucí komplikace

Za určitých podmínek jsou lékaři schopni těhotenství udržet. Jsou však případy, kdy to i při tom největším snažení nejde a dítě se narodí nedonošené a bude se s největší pravděpodobností muset vyrovnat s některými zdravotními problémy.

Nedonošené dítě

V případě, že se miminko narodí jen několik dní před uplynutím 38. týdne a jeho váha nebude nižší než 2500 gramů, je riziko jeho poškození a zdravotních komplikací minimální. Dnes jsou ovšem lékaři schopni zachránit i ty děti, které mají jen 1000 gramů. Rodiče se však musí smířit s tím, že jejich dítě není na počátku svého života úplně v pořádku. Ale neznamená to, že naděje na jeho uzdravení neexistuje.

Plíce nedonošených dětí

Plíce nedonošených dětí nejsou schopny úplně plnit svou funkci. Neudrží se po nadechnutí rozepnuté, čímž neumožní výměnu dýchacích plynů mezi prostředím v plicích a krví, tak aby orgány byly dobře zásobeny kyslíkem.

Když hrozí předčasný porod, jemuž se nedá nijak zabránit, mohou lékaři urychlit vyzrání plic pomocí léků. Po porodu se dětem podává speciální látka, která umožňuje jejich roztažení. Pokud je dítě velmi nezralé je zapotřebí speciální dýchací přístroj.

Výživa dítěte

Nedonošené dítě se zpočátku musí krmit sondou, která je zavedena přímo do žaludku, někdy v kombinaci s roztoky a výživnými látkami pomocí infuze. Tento způsob výživy se kombinuje s kojením nebo krmením z láhve.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id22230 (zdravotnimagazin.cz#6596)


Přidat komentář