Těhotenství - příznaky

Příznaky těhotenství. Těhotenství a nevolnost - těhotenská nevolnost. Těhotenství psychika a nálada. Těhotenská únava. Některé ženy udávají, že zaregistrovaly první změny už v prvních dvou týdnech.

Příznaky těhotenství

Může se stát, že krvácet budete i v prvních třech měsících těhotenství. Všímejte si proto i jiných náznaků, kterými vám tělo dává najevo, že se ve vás vyvíjí lidský tvoreček. Některé ženy udávají, že zaregistrovaly první změny už v prvních dvou týdnech.

Těhotenství a nevolnost - těhotenská nevolnost

U některých těhotných žen ranní nevolnosti po třech měsících zmizí, některé se jimi trápí až do porodu. S nevolnostmi má ale problémy až 80% těhotných žen.

K pohodlnému zvládání těhotenství vám pomohou speciální kurzy pro těhotné ženy. Blahodárně na vaše tělo bude působit např. plavání, cvičení na míči a podobné aktivity.

Těhotenské chutě - neobvyklé chutě

Neobvyklé chutě se mohou ohlásit už dva týdny po početí. Můžete mít období, kdy nemáte na nic chuť, nebo se naopak budete ládovat vším možným. Není divu, budete přece jíst za dva. Tělo mnohem více reaguje na nedostatek živin a svými chutěmi vám dává najevo, co zrovna potřebuje nejvíce.

Těhotenství psychika a nálada

Během těhotenství může být vaše psychika citlivější než jindy. Kdeco vás rozpláče a rozčílí. Období psychické stability a lability se ale většinou střídá.

Těhotenství a kilogramy - váhový přírustek

Těhotné ženy průměrně přiberou deset až patnáct kilo. Část z tohoto přírůstku ale tvoří plodová voda, placenta a hlavně dítě. Po porodu budete mít zase o polovinu méně.

Těhotenská únava

Budete unavenější a vyčerpaní. Vaše tělo teď živí dvě osoby najednou. Větší zátěži je vystaveno i srdce a plíce.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id22342 (zdravotnimagazin.cz#6876)


Diskuze a zkušenosti

veronika | 16.01.2017 13:32
dobry den,chci se zeptat,ve ctvrtek vecer jsem dostala menses,ale v noci se zastavila.Pak 2 dny nic,v nedeli se to opakovalo cca 1 hodinu,od te doby zase nic.muzu byt tehotna,mam 3 deti a tyhle problemy jsem jeste nemela.bohuzel momentalne nemam moznost si koupit test,dekuji za odpoved


Přidat komentář