Vitaminy - těhotenství a stáří

Příznaky nedostatku vitaminů mohou být opravdu různé. Na avitaminózu může poukazovat zvýšená náchylnost k infektům stejně jako sklon k pálení žáhy, náhlé zhoršení alergie, nadměrné vypadávání vlasů, zhoršení stavu kůže a nehtů.

Nedostatek vitaminů

I když je nabídka hodnotných potravin vysoká, existuje v populaci poměrně hodně projevů nedostatku nejrůznějších vitaminů. Možná i vy patříte do některých z těchto rizikových skupin:

Těhotné ženy mají nedostatek vitaminů

V těhotenství žena potřebuje extrémně hodně kyseliny listové, ale ze stravy jí sotva dokáže přijmout potřebné množství. Pro miminko je tedy velmi důležitý dodatečný přísun tohoto vitaminu ve formě tablet. Kyselina listová totiž chrání nenarozený plod před nebezpečím rozštěpu páteře.

Senioři mají nedostatek vitaminů

Senioři příliš málo pijí a jedí, většinou jen to nejnutnější. Bývá u nich často nedostatek vitaminů A a D. K tomu se ještě přidává nedostatek minerálů. Je třeba vše doplňovat.

Lidé, kteří zhubnou mají nedostatek vitaminů

Hodně diet s sebou přináší omezené množství kalorií, ale také minimum vitálních látek. Deficit dokáží vyrovnat potravinové doplňky a multivitaminové šťávy.

Lidé, které jedí ve stresu mají nedostatek vitaminů

Lidé často nemají na jídlo čas. Prostě jídlo do sebe nahází. Bohužel při takovém příjmu potravy tělo zhodnotí pouze zlomek vitaminů. O vyrovnání správné hladiny se opět postarají vitaminové tablety či spreje.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id22703 (zdravotnimagazin.cz#7602)


Přidat komentář