Bělení zubů Praha 3

Úsměv ženy nebo muže s dokonale bílými zuby okouzlí každého. Dnes ale krásný úsměv nemusí být pouze výsadou filmových hvězd. Také vy můžete mít krásný úsměv a nebýt při tom hollywoodskou hvězdou.

Dokonalý vzhled je v současné době velmi důležitý. Lidé tráví spoustu času péčí o své tělo. Muži tráví dlouhý čas v posilovnách, ženy navštěvují kosmetické salóny. Důležitou součástí vzhledu jsou také zuby. Zuby často vytváří váš první dojem o osobě, s kterou se setkáváte. Bílé a zdravé zuby se dnes chápou jako standard a symbol úspěchu a schopnosti péče o svůj zevnějšek.  A tak se i zvětšil zájem o stomatologicko estetickou chirurgii a o bělení zubů. Bělení zubů není pouze záležitostí naší doby. Už staří Římané se zajímali o barvu svých zubů. Lidé vždy toužili po krásných, rovných a bílých zubech. Od přírody nejsou však naše zuby čistě bílé, ale mají hnědý, žlutý nebo šedý nádech.  K vysněnému odstínu vašich zubů vám však může pomoci např. bělení pomocí zubních past nebo chemické bělení, které se provádí u lékaře. Za nejméně efektivní se považuje bělení zubů pomocí bělících zubních past. Také v Ostravě najdete specializovaná pracoviště, která se zabývají bělením zubů. Každý se dnes může chlubit dokonale** bílými zuby**. Tak si splňte svůj sen o krásných zubech.

Jak probíhá bělení zubůZářivý úsměv

Viditelná část zubů se nazývá zubní sklovina. Zubní sklovina má přirozeně bílou barvu. Přímo pod zubní sklovinou najdeme zubovinu. Zubovina má žluté zabarvení a pórovitou strukturu. S přibývajícím věkem se barva zuboviny může měnit na žluto – hnědou. Barva zubů je tedy kombinací barev skloviny a zuboviny. Sklovina se může trvale zbarvit vlivem stárnutí, kouření, pití červeného vína atd. Z těchto důvodů je velmi těžké ovlivnit zbarvení našich zubů pouhým čištěním.

V současné době se používá metoda bělení zubů pomocí látky karbamid peroxid. Pomocí této látky se zuby mohou vybělit a při tom nedojde k jejich poškození. Tato látka prostupuje do struktury zubu a odbarvuje pigmenty v ní usazené. Bělení zubů pomocí této metody je naprosto bezpečné. Bělení zubů může ve výjimečných případech způsobit dočasné zvýšení citlivosti zubů. Citlivost zubů však vymizí během několika dnů po přerušení bělení. Bělit by se měly pouze zuby zdravé bez zubních kazů a jiných problémů, jako je např. krvácení dásní.

Bělení zubů Praha 3

Ohledně bělení zubů Vám doporučujeme kontaktovat zubní kliniku KOMFORT DENTAL s.r.o. **, na telefonním čísle: +420 222 721 266**. Ordinaci najdete na ulici Seifertova 840/48, 130 00 v Praze 3 .

Bělení zubů Praha 3

Pokud máte dotaz, či se chcete objednat, volejte na výše uvedené telefonní číslo. Dotazy lze také směřovat na e-mailovou adresu: info@komfortdental.cz. Více informací získáte i na internetovém portále ordinace, která zní naprosto jednoduše http://www.komfortdental.cz/.

Ordinační hodiny kliniky:

Po: 08:00 – 16:00

Út: 08:00 – 16:00

St: 08:00 – 18:00

Čt: 08:00 – 16:00

Pá: 08:00 – 14:00

Kdy je bělení zubů zbytečné

Bělení zubů nepomůže v případě, že jsou na vašich zubech černé, hnědé nebo bílé změny v barvě zubu v případě zubního tlení a kažení. Vybělit se také nemohou amalgamové výplně zubů, korunky a protézy.

Proč zuby žloutnou

Zdravé zubyZuby mohou ztrácet bílou barvu hned z několika důvodů. Časté pití čaje, kávy a červeného vína může změnit barvu vašich zubů. Barvu zubů mohou změnit také tetracyklinova antibiotika a další léky. Zabarvení zubu ovlivňuje také stárnutí a kouření.

Jaké jsou metody bělení zubů

Jak jsme již výše zmínili, existuje více metod bělení zubů. Pojďme se na ně nyní podívat a shrnout si jejich výhody a nevýhody.

Bělící zubní pasty

Rozhodnout se můžete pro bělící zubní pasty, které jsou volně prodejné v drogériích. Tyto bělící pasty odstraňují skvrny na zubech.** Bělící pasty** obsahují částice perlitu nebo silice. Pasta při dentální hygieně jemně obrušuje usazeniny na zubech. Bělicí pasty však nedokážou odbarvit pigmenty, které jsou usazené v zubech. Ani ty nejdražší bělicí pasty vám tak nemohou zajistit dokonalé vybělení vašich zubů.

Bělicí zubní pasty a pudry s karbamid peroxidem

Dalším způsobem bělení jsou bělicí zubní pasty a pudry, které obsahují nízkou koncentraci účinné látky karbamid peroxid. V případě častého použití těchto zubních past můžete dosáhnout o něco vyšší bělosti. Nutná je ústní hygiena několikrát denně.  Také musíte mít více trpělivosti, než se dostaví očekávaný výsledek. Tyto zubní pasty se používají spíše k udržení bělosti zubů po absolvování bělících kůr. Cena za takovouto pastu nebo pudr se pohybuje okolo 200 až 400 Kč.

Bělicí sety pro domácí použití

K bělení zubů si můžete také zakoupit speciální bělící sety. Tyto bělící sety jsou volně prodejné a můžete je zakoupit např. v lékárnách nebo drogeriích. Domácí bělící sety jsou vhodné k bělení zdravých zubů, které nemají zubní kazy. Doma si jednoduše vytvarujete pryžový aplikátor, který přesně kopíruje vaše zuby. Do těchto aplikátorů se nanáší bělicí gely. Pomocí těchto gelů se odbavují pigmenty usazené v zubu. Neodchází zde k mechanickému působení na zubní sklovinu. Aplikátor se nasadí na zuby a gel se nechá působit přibližně 30 minut. Tento postup se opakuje 2x denně. První viditelné výsledky bělení poznáte již po několika dnech. V bělení se pokračuje i nadále. Tato metoda je efektivní a pomůže vám k dosažení žádoucí barvy vašich zubů. Za domácí sety na bělení zubů zaplatíte 450 – 600 Kč.

Bělení zubů pomocí pásků

Speciální bělicí proužky na zuby obsahují účinnou látku karbamid peroxid. Pásky se aplikují na zuby 2x denně po dobu 30 minut. Proužek se však nemůže dostat do mezizubních prostor a také se hůře nalepuje na zuby.

Bělení zubů v ordinaci

V ordinacích se můžete také rozhodnout pro bělení pro bělení zubů pomocí koncentrovaného peroxidu. Koncentrovaný peroxid se nanese na zuby a poté se použije speciální lampa nebo laser. Tento způsob bělení vyžaduje větší množství času a také financí. Takovéto bělení zubů vás vyjde přibližně na 4 až 16 tisíc korun.

V ordinacích se můžete rozhodnout i pro druhý způsob bělení zubů a to bělení, které funguje na stejném principu jako bělení domácí. Stomatolog vyrobí pryžový aplikátor na zuby přímo v ordinaci. Toto bělení zubů pod dohledem vás bude stát 4 až 8 tisíc korun.

Bělení zubů

Nyní už znáte všechny způsoby, pomocí kterých lze dosáhnout vysněných bílých zubů. Každý se může rozhodnout pro techniku bělení, která nejvíce vyhovuje jeho požadavkům. Všechny tyto techniky má své plusy a mínusy. Výhodou domácího bělení je, že látka obsahuje nižší koncentraci účinné látky a proto nedochází k zatížení zubů. Výhodou tohoto bělení zubů je také to, že můžete pozorovat vlastní výsledky. Také v Ostravě se můžete rozhodnout pro profesionální bělení zubů v ordinacích. Na internetu jistě najdete pracoviště, které se bělením zubů zabývají. Vždy je lepší se o bělení zubů poradit se svým zubním lékařem. Bělit se mohou zuby bez zubního kazu nebo paradentózy.

Toužíte už dlouho po zubech, kterými se pyšní hollywoodské hvězdy? Vaše přání se dnes může stát skutečností. Dokonalé bílé zuby už nemusí být pouhým snem. Splňte si svou touhu po zubech bílých jako perličky. Oslnivě bílé zuby zaujmou vaše okolí a vaše sebevědomí bude ihned větší.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id23276 (zdravotnimagazin.cz#10449)


Přidat komentář